Доступність посилання

ТОП новини

У Рівному вшанували пам’ять Симона Петлюри


У Рівному провели заходи з увічнення пам’яті голови Директорії, головного отамана військ УНР Симона Петлюри з нагоди 83-ї річниці його трагічної загибелі від рук агента НКВС у Парижі.

Біля пам’ятника Симону Петлюрі в обласному центрі проведено панахиду, яку відслужив митрополит Рівненський та Острозький УПЦ Київського партріархату Євсевій. Заходи відбулися з ініціативи обласної організації Української народної партії.

У виступах на мітингу біля пам’ятника Симону Петлюрі було зазначено, що боротьба Симона Петлюри за самостійність України не пропала даремно, адже чимало командирів Української повстанської армії були колишніми командирами армії УНР. Зокрема, у цьому зв’язку було згадано команадира та організатора перших загонув УПА «Поліська Січ» отамана Тараса Бульбу-Боровця, який діяв з наказу тодішнього глави еміграційного українського уряду УНР та соратника Петлюри Андрія Лівицького.

Симон Петлюра народився в Полтаві 22 травня 1879 року. Під час громадянської війни був головним отаманом Української Народної Республіки. 1919 року очолив УНР. 1920 року емігрував до Польщі. 25 травня 1926 року загинув від руки агента НКВС С.-Ш.Шварцбарда.
XS
SM
MD
LG