Доступність посилання

ТОП новини

Казки Старого Таллінна


Рига – Таллінн – це місто, закохане у своє минуле. Свого часу його захоплювали данці, шведи, поляки, росіяни і усі вони залишили свій слід в архітектурі Таллінна. Сьогодні тут мирно співіснують готика й бароко, бюргерські будинки й лицарські замки, домініканський монастир та православні храми. Старий Таллінн має магічну особливість – вузькі вулички ненав’язливо заманюють гостей у свої лабіринти, неквапливі талліннці своїми розповідями переносять у далеке минуле, а мініатюрні кав’ярні заворожують затишністю. До цього міста хочеться повертатися знову і знову.

Талліннці добре знають, що місто слід постійно розбудовувати. А все тому, що щороку темної осінньої ночі з озера Юлемісте виходить із недобрими думками сивий Ярвевана. Як тільки він почує від караульних, що Таллінн повністю готовий, то водяний розіллє озеро з берегів і затопить місто.

Таллінн постійно оновлюється, однак залишається одним із небагатьох європейських міст, яке зберегло дух Середньовіччя. Це місто веж, шпилів та червоних черепичних дахів. Старе місто Таллінн, із його романтичними вуличками з бруківки, по праву внесений ЮНЕСКО до числа пам’яток світового значення.

«Усе Старе місто цікаве своєю архітектурою. Це середньовічне і дуже компактне місто. Навіть після війни воно залишилося таким, як було раніше. Це велика рідкість», – каже спеціаліст туристичного інформаційного центру Таллінна Майя Мардо.

Із вулиці Привидів до вулиці Святого Духа

Історична частина Таллінна нагадує витвір мистецтва. Старе місто оточене справжньою фортецею з древніми міськими воротами. За цими масивними стінами ховається середньовічна казка.

Вулички Коротка та Довга нога, Святого Духа та Привидів, ратуша з вежею «Старий Тоомас», собор Олександра Невського, замок на пагорбі Тоомпеа, де зараз розташований естонський парламент, а на 48-метровій вежі «Довгий Герман» розвівається естонський прапор. Можна завітати до Ратушної аптеки – однієї з найстаріших у Європі і спробувати кларет – вино з травами та ефірними маслами.

Керівник Асоціації українських організацій Естонії Володимир Паламар каже, що своїх гостей, які приїздять до Таллінна він перш за все веде у Старе місто. «Ми ведемо своїх гостів до Старого Таллінна. Верхнє місто, Нижнє місто, фортеці наші та вежі. У кожної з них є своя історія та назва. Показуємо талліннські музеї, море», – зазначає Володимир Паламар.

Марципанова казка талліннських кав’ярень-кондитерських


Над середньовічним вулицям Таллінна з їхнім неповторним, тихим та розміреним укладом вітає подих моря і надзвичайно смачний запашний дух кориці. Кав’ярні в Таллінні – це ще одна, але вже марципанова казка.

Гурманам буде цікаво відвідати ресторан Baltasar, де усі страви, включаючи морозиво, готуються з часником. Ну, і обов’язково побувати у таверні-ресторані Olde Hansa, де панує середньовічна атмосфера, чудовий сервіс і можна покуштувати незвичні, але дуже смачні страви.

Український осередок у центрі Таллінна

Таллінн - багатокультурне місто, у різнобарвний вінок національних культур якого вплетена і українська квітка.

«Якщо порівняти з кінцем середньовіччя, коли закінчився трьохсотлітній розквіт Таллінна, приблизно у 1550 році, в Таллінні було всього 7,5 тисяч населення. Чотири тисячі естонців, дві тисячі німців і півтори тисячі представників інших національностей. Зараз у нас 403 тисячі населення і серед них представники 121 народу», – розповів історик-мистецтвознавець Юрі Куускемаа.

Поспілкуватися з місцевими українцями можна в Українському культурному центрі та Українській греко-католицькій церкві, які розташовані у середньовічній будівлі в самому центрі Старого міста майже під фігурою Старого Тоомаса, який здавна є символом Таллінна.

(Рига – Таллінн – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG