Доступність посилання

ТОП новини

Скільки політиків боротиметься за президентське крісло? Пільговики в Україні. (Огляд преси)


Київ – Попри те, що парламент досі не визначився з датою голосування за нового Президента, про своє бажання обійняти цю посаду публічно заявили вже 9 політиків. Останньою про це несподівано оголосила депутат Інна Богословська. Докладніше про причини її рішення розповідає газета «Факти» у рубриці «Пристрасті за владою».

Кабінет Міністрів реалізував обіцянки Прем'єр-міністра і затвердив ухвалу, яка забороняє проводити планові і позапланові перевірки суб'єктів підприємницької діяльності. Але, як пише тижневик «Ділова столиця», при бажанні ревізори все ж таки зможуть знайти достатньо приводів, щоб відвідати уподобану компанію.

Днями народні депутати ввели заборону на стягнення житлової нерухомості з іпотечних кредитів. Після її підписання Президентом, позичальники зможуть без серйозних для себе наслідків не гасити іпотечні кредити. У зв'язку з цим банкіри прогнозують найближчим часом зростання неповернень. Про наслідки «Ділова столиця» розповідає у матеріалі «Позичальників тепер не виженуть з будинку».

Напередодні кожних виборів усі політики раптом починають опікуватися «маленькими українцями», обіцяючи їм численні пільги. Розрахунок простий: обіцяємо перед виборами, закони про пільги і дотації ухвалюємо перед виборами, а платити потрібно буде потім, колись, і, можливо, політичним опонентам. Таке цинічне розуміння соціального захисту, як стверджує газета «Голос України», призвело до того, що пільговиками є вже майже 43% населення. Загальний обсяг пільг потребує щороку понад 29 млрд. гривень, що дорівнює річним видаткам усіх місцевих бюджетів України. Звичка до «халяви» породжує хворобливу залежність, якою користуються певні політикани. Більше про цю проблему оповідається в публікації «Держава не може і не повинна годувати усіх».

Сьогодні в Україні автівку можна купити не лише через офіційну дилерську мережу, але в т.зв. «сірому» салоні. Причому в оформленні документів покупець ані у першому випадку, ані в другом нічим особливо не ризикує. Але якщо офіційний ділер чесно платить державі податки, то «тіньовики» обходять цю повинність стороною. Крім того, вони розробили цілу систему, як переманювати клієнтів у своїх офіційних колег. Докладніше про тіньовий авторинок газета «Нова» інформує в статті «Таємниці «сірих» автодилерів».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG