Доступність посилання

Найбільші загрози для України – реальність економічного краху і політичні спекуляції (європейська преса)


Прага – Західних експертів найбільше хвилює сьогодні на Сході Європи – чим закінчиться «особливо гостра боротьба між ЄС та Росією за вплив в Україні»? Чимало оглядачів вважають, що тут дуже важливу роль відіграє допомога ЄС у подоланні Києвом економічних негараздів,вони сумніваються у тому, що здійснених Брюсселем у цьому напрямку кроків на сьогодні достатньо. Поряд із кризою, як пишуть деякі європейські газети, небезпечними для України є політичні спекуляції її політичних сил, які переважно намагаються скористатися ситуацією для зміцнення своїх передвиборних позицій, а не вести реальну боротьбу за покращення справ у державі.

Брюссельське інформаційне інтернет-видання «Юропієн Войс» вважає, що «головною небезпекою для Східної Європи, включно з Україною, є несприятлива кон’юнктура у світовій економіці». Експерти також зауважують «особливо гостру боротьбу між Росією та ЄС за вплив на Україну» і переконані, що Брюссель має зробити все для того, щоб стабілізувати економічну й політичну ситуацію у цій східноєвропейській державі. Такі брюссельські аналітики, як Золт Давраш і Жан Пінзані–Феррі попереджають про небезпеку для всієї Європи у разі згортання ЄС свої фінансової діяльності в Україні та інших країнах на Сході Європи. Згадані аналітики також переконані, що ЄС має зробити все необхідне для підтримки сучасної моделі економічного розвитку у цьому регіоні. Вони також закликають ЄС припинити «різнобій» у своїх лавах, бо «ставки в грі вкрай високі: на кону успіх політики розширення і стримування російського впливу».

Російська «Нєзавісімая Ґазєта» подає чергову порцію політичних пліток щодо можливої коаліції між БЮТ та Партією регіонів напередодні президентських виборів в Україні. Газета інформує, що серед експертів переважають думки щодо нереальності такого політичного союзу, насамперед, з причини небажання Партії регіонів ризикувати своїм високим рейтингом, а також у зв'язку з сумнівами БЮТ у реальності політичних вигод від такої коаліції. А Президенту України, на думку експертів, залишається тільки «домовлятися з сильними гравцями про умови почесної капітуляції». «Нєзавісімая Ґазєта» також наводить прогноз спікера Верховної Ради Володимира Литвина про подальше загострення політичної ситуації в державі у намаганнях різних сил захопити побільше ресурсів, таких необхідних у боротьбі за владу.

«Російская Ґазєта» також вважає, що новий глава Секретаріату Президента Ющенка Віра Улянченко покликана, насамперед, «помирити Президента з головними олігархами, щоб ті допомогли йому безболісно піти з політичної сцени». Тут також стверджується, що «мама Віра» здатна «знизити градус напруги між Прем’єром і Президентом...не виключено також, що предметом торгу між двома жінками буде також відмова Ющенка від походу на другий президентський термін та його нейтральна позиція під час виборчої кампанії».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG