Доступність посилання

ТОП новини

Донецька молодь іде у волонтери до юнацького чемпіонату Європи з футболу


Донецьк – Молоді донеччани незабаром отримають можливість безпосередньо поспілкуватися зі своїми європейськими ровесниками. Сотні донецьких студентів вирішили стати волонтерами під час юнацького чемпіонату Європи з футболу, що відбудеться наприкінці липня на Донбасі.

Якщо Вам уже виповнилося 18 років, Ви знаєте іноземні мови, Ви відповідальні, комунікабельні та хочете бути причетними до спортивного свята, то робота волонтера – для Вас. Приблизно на такий заклик відгукнулися близько 250 донецьких студентів із 14 вишів. Днями вони завершили свою підготовку і отримали сертифікати на участь у футбольній події року в якості волонтерів. Влітку вони будуть основними помічниками іноземних гостей тут, у Донецьку, і допомагатимуть їм якомога зручніше розташуватись та орієнтуватися в місті.

Студентка Донецького національного університету Мирослава Трофімова, перекладачка за фахом, вирішила стати волонтером Євро через можливість спілкування з носіями мови. «Я обожнюю жити нон-стоп. Мабуть, це досвід в першу чергу – справлятись із неординарними, складними ситуаціями. Це цікаве проведення часу, знайомство із новими людьми. Це корисно і потрібно», – каже Мирослава.

Студент-перекладач Роман Колгушев також сподівається використати волонтерський досвід у професійній діяльності. «Це взагалі дуже важливий досвід, який знадобиться в нашому житті через те, що це велика практика роботи в команді, практика лідерства. Я вважаю, – каже Роман, – що це гарний досвід, який можна дописати до свого резюме. Це гарно сприймається в Україні і насамперед в Євросоюзі, якщо людина планує працевлаштуватися за кордоном».

Щоб стати волонтерами, студенти мали пройти експрес-курси зі швидкої медичної допомоги, правового захисту та історії Донеччини. Але таке вузьке коло предметів не обмежує волонтерів.

Роман Колгушев зауважив: «Нас ніхто не стримує, ми можемо розповідати про всю Україну, про історію всієї України, а не тільки Донбасу. Але викладають нам саме історію Донбасу, щоб ми просто її пригадали».

Працюватимуть безкоштовно

Працюватимуть волонтери кожного дня проведення чемпіонату у дві зміні абсолютно безкоштовно. Єдине – оргкомітет зобов’язується забезпечити добровольців мобільним зв’язком. Також, у разі успішного проведення чемпіонату, волонтерам обіцяють видати спеціальні сертифікати УЄФА, що дадуть їм змогу працювати волонтерами під час Євро-2012.

Донецький міський голова Олександр Лукьянченко зазначає: «Ми розробили чотири напрямки діяльності волонтерів: супроводження команд і представників УЄФА; перекладачі профільних центрів, що ознайомлені з питаннями МНС, охорони здоров’я, правопорядку і транспорту; волонтери інформаційної підтримки – для праці в інформаційних центрах; комітети привітання і фан-підтримки команд. І цю кількість громадськості ми будемо використовувати з прицілом вже на Євро-2012».

Незабаром розпочнеться розподіл волонтерів по інформаційних пунктах, які під час футбольних змагань працюватимуть по всьому місту.

(Донецьк – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG