У Генеральній прокуратурі висловлюють серйозне занепокоєння станом безпеки у транспортній сфері України. Про це сьогодні на розширеній колегії у Генпрокуратурі заявив в.о. генпрокурора Сергій Винокуров.
«Як встановлено прокурорськими перевірками, суттєвих зрушень щодо покращення стану безпеки на авіаційному, автомобільному, залізничному видах транспорту протягом останніх кількох років не відбулося… Стан на транспорті в Україні залишається загрозою для безпеки людей», – сказав він.
Зі свого боку, заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін у своїй доповіді поінформував, що результати аналізу надзвичайних подій свідчать, що головними причинами з року в рік залишаються незадовільний технічний стан, фізична і моральна зношеність основних засобів, рухомого складу; порушення правил експлуатації транспорту через неналежний рівень знань та профпідготовки; відсутність належного контролю за станом безпеки руху у сфері транспорту; недосконалість законодавчих і підзаконних актів, якими регулюються питання безпеки.
Щодо авіації, за словами Кузьміна, загрозу авіаційних надзвичайних подій несе стан аеропортів та аеродромів. Так, більшість із 46-ти не відповідають встановленим нормам і стандартам, укомплектовані застарілою технікою та обладнанням для здійснення контролю за авіаційною безпекою.
Водночас на залізницях України найвища у системі транспорту зношеність основних фондів, яка становить понад 90%, наголосив Кузьмін.
Що стосується безпеки автомобільного руху, то на неї негативно впливають автоперевізники, які не мають відповідних ліцензій, дозволів, а автодорожні служби неналежним чином виконують свої обов’язки щодо утримання в належному стані покриття автошляхів, йдеться в доповіді.
Перший заступник міністра транспорту Володимир Работньов визнав недоліки, які виявили працівники органів прокуратури, і при цьому звернув увагу, що міністерству необхідна для вирішення цих питань допомога прокуратури, оскільки «відчувається серйозний вплив комерційних структур, створених навколо транспортних підприємств», і на нормалізацію цього питання вплинути звичайними адміністративними методами «неможливо».