Доступність посилання

На Прикарпатті розпочався фестиваль «Коломийка»


ХІІ міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» розпочався у селищі Печеніжин, де народився відомий ватажок опришків Олекса Довбуш.

Більше як півтисячі його учасників співатимуть автентичні пісні, показуватимуть вироби ужитково-прикладного мистецтва, пригощатимуть гуцульськими стравами, просто відпочиватимуть в Карпатах.

Від пам’ятника Олекси Довбуша фестивальна хода пройшла до урочища Дуброва, де розгорнуте містечко майстрів народної творчості та фольклорно-музичне подвір’я «Гостинна Коломийщина». Тут своє обійстя має кожне село району, де представлятиме своє мистецтво і таланти.

Завтра творчу майстерню коломийкарів проведуть відомий на Прикарпатті краєзнавець з Коломиї, сміхованець, заслужений артист України Микола Савчук та композитор-фольклорист Михайло Тимофіїв. Виступатимуть автентичні виконавці-коломийкарі.

В програмі фестивалю також мистецько-конкурсні програми, козацькі розваги, творчі зустрічі в селах району художніх колективів з різних областей України та з Польщі, Білорусі, Молдови.

Обов’язковою умовою є виконання коломийки.

Цьогоріч виповнюється 20 років, як видовищне свято гуцульської співанки проходить у краї, від якого і пішла її назва. Останнім часом – що два роки. Лише минулорічному завадила повінь.

Першу письмову коломийку, що датується 1704 роком, виявив на полях «Галицької громадської книги» відомий прикарпатський історик, академік Володимир Грабовецький – уродженець Печеніжина.
XS
SM
MD
LG