Міністерство закордонних справ України підтверджує інформацію про застосування сомалійськими піратами фізичного впливу на українців – членів екіпажу судна «Аріана».
Як повідомив речник МЗС Василь Кирилич, після появи в ЗМІ інформації про застосування тортур до членів екіпажу «Аріани» Міністерство закордонних справ отримало оперативне підтвердження цієї інформації від Посольства України в Грецькій Республіці, яке підтримує постійний зв’язок з компанією – оператором судна.
«Було підтверджено, що пірати намагалися фізично впливати на членів екіпажу для активізації переговорного процесу з метою задоволення їх вимог», – сказав Кирилич.
Сомалійські пірати захопили балкер «Аріана» з українським екіпажем (24 людини) 2 травня. За звільнення судна пірати вимагають 10 мільйонів доларів.
Минулого тижня матір другого механіка судна Лариса Муругова заявила, що пірати катують членів екіпажу. За словами жінки, їй зателефонував син і повідомив про тортури.