Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 18:39

Севастополь потерпає від гострих екологічних проблем


Севастопольська бухта з повітря

Севастополь – У Севастополі з початком літа склалася критична екологічна ситуація. На міське узбережжя щодня севастопольський колектор викидає тисячі кубометрів неочищених стоків. А в самому місті зупинено роботу сміттєпереробного заводу. Проблеми загострилися саме тоді, коли зросли температура повітря і кількість туристів у Севастополі.

Причина нинішніх екологічних проблем міста – у браку грошей у міській скарбниці. Депутати міськради не надають на екологічні потреби достатніх коштів, пишуть севастопольські журналісти. А екологи стверджують, що, витрачаючи кошти на різні фестивалі і святкування, севастопольські можновладці наражають мешканців і гостей міста на небезпеку виникнення епідемій важких хвороб.

Після того, як нещодавно стався розрив міського каналізаційного колектора КОС №4, міські стоки почали потрапляти у море одразу біля берега, тоді як раніше всі каналізаційні відходи скидалися на глибину 35 метрів. Поруч розташований історичний заповідник Херсонес і однойменна бухта з необлаштованим пляжем.

Міська санітарно-епідеміологічна станція уже заборонила купання на найближчих комунальних пляжах – Піщаному і Сонячному. Але люди купаються і в Херсонесі, а там офіційно СЕС рекомендувати нічого не може.

Сміттєзвалище чи висока квартплата?

Для ремонту колектора № 4 потрібні 102 мільйони гривень, яких у міському бюджеті Севастополя цього року не заклали. Немає коштів і для фінансування сміттєперереробного заводу у Первомайській балці, де розташоване севастопольське звалище. Щодня туди надходить близько тисячі тонн твердих побутових відходів.

Із них 600 тонн щодоби переробляло підприємство «Слов’янська гавань», за що воно отримувало компенсацію від міського бюджету. Але уже кілька місяців гроші за переробку сміття не надходять. Через це власники підприємства зупинили завод. Екологи кажуть, що за короткий час звалище може переповнитися.
У міській адміністрації кажуть, що шукають гроші, – і пропонують змінити міський бюджет, і просять кошти в уряді. Частина депутатів запропонувала підняти у місті квартплату – на 5 копійок із одного квадратного метра – й отримані кошти спрямувати на вирішення проблем утилізації твердих відходів і на ремонт міської каналізаційної системи. Проте більшість депутатів поки що проти цього.

Севастопольські бухти уже мертві?


Якщо проблеми фекалій на севастопольських пляжах і сміття на вулицях міста можна вирішити, перерозподіливши міський бюджет, то біди севастопольських бухт значно серйозніші. І ситуація тут погіршується щороку.

Відомий кримський учений-еколог, академік Віктор Тарасенко каже, що екосистеми бухт практично вбиті. За його словами, тисячі тонн нафтопродуктів, важких металів, інших техногенних відходів зробили більшість бухт міста, в тому числі головну – Севастопольську бухту, практично мертвими зонами.

Там потрібна довготривала і постійна робота з очищення. Однак на це гроші, і зовсім невеликі, досі давав лише уряд України. Російський уряд, чиї кораблі базуються у Севастополі і найбільше забруднюють бухти, на вирішення екологічних проблем міста коштів не дає. А штрафи, які виписує екологічна інспекція, Чорноморський флот Росії не визнає і відповідно не сплачує.

Поки що екологам і медикам залишається лише закликати севастопольців і гостей міста не купатися ні в бухтах Севастополя, ні на пляжах, які виходять безпосередньо у море. Як мінімум – неприємно пахне, а можна й щось підхопити.

(Севастополь – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG