Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 03:30

Широка коаліція прагне до мегаформату


Київ – Переговори про створення нової коаліції перейшли в стадію практичних кроків, заявив Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Проте парламентський спікер не зміг уточнити, коли про це буде офіційно оголошено. Речники Партії регіонів та БЮТ офіційно інформацію про переговори не підтверджують, проте інтрига зберігається.

Інформація про створення коаліції фракцій Партії регіонів та Блоку Юлії Тимошенко досі не знайшла офіційного підтвердження. Проте Голова Верховної Ради Володимир Литвин каже, ніби процес перейшов до практичних кроків.

Спікер не дуже задоволений перспективами створення нової коаліції, яка збирається затвердити новий текст Основного закону.

За не підтвердженими офіційно даними, проект «великого договору» між БЮТ та Партією регіонів передбачає затвердження нової Конституції. Серед іншого, може йтися про обрання Президента в парламенті та продовження повноважень чинної Верховної Ради без виборів.

«Дієва система політичного керівництва» чи «страшилка»

Сьогодні заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив, що переговори тривають.

«Ми ведемо консультації з усіма політичними силами, представленими у парламенті, – зокрема, і про створення дієвої системи політичного керівництва в нашій державі, яка б дозволила ефективно керувати державою», – сказав він.

Проте остаточного рішення, за словами Єфремова, Партія регіонів іще не ухвалила.

До думки Олександра Єфремова дослухається і керівник фракції БЮТ Іван Кириленко. Він, утім, заперечив інформацію про створення нової коаліції ближчим часом.

«Що сказав Єфремов?» – запитав він у журналістів, які звернулися до нього з проханням розповісти про нову коаліцію та зміни до Конституції. «От що він каже, те і я скажу. Друзі, не смішіть країну страшилками. На цьому тижні ніяких змін до Конституції немає в порядку денному», – запевнив парламентський лідер БЮТ.

Інший бютівець, заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, в інтерв’ю Радіо Свобода висловив думку, що нова коаліція може виникнути, але вона буде не широка, а дуже широка – з залученням Блоку Литвина та більшої частини фракції НУНС.

«Можу точно сказати, що коаліції між БЮТ і Партією регіонів не буде, – сказав віце-спікер. – Можливі коаліції лише за умови, коли загальні принципи співпраці погодить іще низка політичних сил. Цього тижня буде актуальною розмова про можливість такого об’єднання, але формат такого об’єднання передбачатиме ще й залучення фракцій Блоку Литвина та НУНС».

«Нашоукраїнці» не хочуть бути в ролі фігового листочка

Натомість у «Нашій Україні – Народній самообороні» не в захваті від таких перспектив. Пропрезидентська депутатська група «За Україну!», що є в складі фракції НУНС, закликала депутатів не допустити узурпації влади, яка може статися в разі згоди Партії регіонів та БЮТ.

«Створення такої коаліції передбачає перш за все прийняття змін до Конституції, які у великій мірі обмежують права громадян України, – вважає член групи «За Україну» депутат Андрій Парубій. – Зокрема, йдеться про перенесення виборів Президента в парламент, а також про зовсім іншу систему виборів, яка ще більше законсервує закриті списки».

Представник депутатської групи «Народна самооборона» у фракції НУНС, заступник голови цієї фракції Тарас Стецьків також гостро розкритикував намір створення мегакоаліції.

«Мені відомо, що ведуться переговори між БЮТ і Партією регіонів, конкретно між Тимошенко і Януковичем, про створення так званої мегакоаліції, не «ширки», куди вони хочуть залучити Блок Литвина та НУНС. Політична змова, яку вони планують, повинна якимось чином бути прикрита фіговими листочками», – заявив депутат.

«Змовникам» треба поквапитися

На думку Тараса Стецьківа, «ще не факт, що Партія регіонів і БЮТ домовляться». Також депутат-нашоукраїнець не певний, що більшість фракції НУНС пристане на таку пропозицію.

Депутати та політологи не можуть дати однозначну відповідь на питання, чи дійде до створення мегакоаліції вже цього тижня. Проте вони зазначають, що в ініціаторів її створення залишилося не так уже й багато часу.

Адже запустити процес конституційних змін, який є ключовим у домовленостях, можна буде лише до 10 липня. Інакше домовленості (насамперед, щодо змін до Конституції) не можна буде реалізувати до президентських виборів. Тож до кульмінації політичної інтриги залишилося не так уже й багато часу.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG