Доступність посилання

ТОП новини

КСУ: Комітет Ради не може погоджувати призначення силовиків


Конституційний Суд визнав неконституційними положення закону, який передбачав, що призначення та звільнення керiвникiв пiдроздiлiв боротьби з органiзованою злочиннiстю у складi Служби безпеки, Мiнiстерства внутрiшнiх справ та Генпрокуратури мають узгоджуватися з профільним парламентським комітетом.

Таке рішення суду щодо закону «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» оголосив його голова Андрій Стрижак.

У рiшеннi КС йдеться, що вирiшення питань про призначення та звiльнення керiвникiв пiдроздiлiв правоохоронних органiв, вiдповiдальних за боротьбу з оргзлочиннiстю та корупцією, виходить за межi встановлених Конституцією повноважень парламенту.

Із проханням перевірити конституційність зазначених положень до КСУ звертався Президент Віктор Ющенко.

Тим часом, нині перебуває в розшуку заступник голови СБУ – керівник Головного управлiння з боротьби з корупцiєю та органiзованою злочиннiстю Тиберiй Дурдинець. Його звинувачують у невиконанні рiшення суду про незаконнiсть його призначення на посаду.

Президент Вiктор Ющенко призначив Дурдинця в 2007 році, проте в комiтетi Верховної Ради з питань боротьби з органiзованою злочиннiстю i корупцiєю заявили, що не давали своєї згоди на це.

Окружний адмiнiстративний суд Києва в листопаді 2008 року визнав незаконним i скасував указ Президента про призначення Дурдинця заступником голови Служби безпеки.

Пізніше Печерський суд надав дозвiл на арешт Тиберія Дурдинця та обшуки в рамках справи про невиконання ним рiшення суду про незаконнiсть призначення на посаду.

XS
SM
MD
LG