Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 14:16

Чехія для в’їзду українців до країни на довший термін вже вимагає медичну посвідку


Від 1 червня Міністерство закордонних справ Чехії почало запроваджувати новий порядок видачі довгострокових віз на в’їзд до Чехії. Від тепер всі, хто оформлятиме візу на термін довший, ніж 90 днів, повинні будуть пред’явити в чеському консульстві ще й посвідку про те, що не хворі на туберкульоз, СНІД чи сифіліс. Нова вимога стосується громадян України, Молдови, В’єтнаму, Кенії, Нігерії, Пакистану, Монголії, Туркменистану, Таджикистану і Узбекистану.

Міністерство пояснює цей крок статистикою, оприлюдненою Світовою організацією охорони здоров’я, згідно з якою в перерахованих країнах кількість випадків захворювання туберкульозом, СНІДом і статевими захворюваннями належить до найвищих. За словами головного санітарного лікаря Міхаела Віта, запровадженням обов’язкової лікарської посвідки Чеська Республіка прагне обмежити поширення зазначених захворювань серед населення. Зокрема, протягом 2008 року серед іноземців у Чехії було виявлено 170 осіб хворих туберкульозом – це найвище число за останні роки.

У понеділок у Києві речник МЗС України Василь Кирилич повідомив, що такий намір Чеської Республіки викликає стурбованість Міністерства закордонних справ України. Він також повідомив, що подібних вимог від інших країн МЗС не отримувало.

Крім того, як зазначив речник міністерства, відомство готує відповідь на таке рішення Чехії. «МЗС на сьогодні обробляє схему можливої адекватної відповіді на дії чеської сторони», – сказав він.

Кирилич не уточнив, якими саме можуть бути адекватні заходи з боку України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG