Доступність посилання

24 Вересень 2018, Київ 18:01

23 мільйонери в Німеччині вимагають запровадження податку на власність


Німеччина – Ліва партія, «зелені», профспілки, ліве крило соціал-демократів у самий розпал економічної кризи отримали в Німеччині підтримку із зовсім несподіваного для них боку. 23 мільйонери об’єдналися в ініціативу, мета якої запровадити для багатіїв податок на власність. Тобто, вони самі хочуть відраховувати більше до державної скарбниці.

«Ми зовсім не наївні божевільні», – заявляє берлінський лікар, мільйонер Дітер Лемкуль. Він є офіційним представником групи із 23 інших мільйонерів, які підписалися під ініціативою із запровадження податку на власність. Вони закликають кожного, хто має на рахунку понад півмільйона євро, з огляду на вкрай складну економічну ситуацію цього й наступного року добровільно віддавати державі п’ять відсотків від свого статку. У майбутньому таке добровільне відрахування мало б перерости в обов’язковий податок на власність. Раніше у Німеччині вже знімали додатковий податок із заможних. Це було на початку 1950-х років, щоб компенсувати втрати, викликані війною.

«На мою думку, того, що ми маємо, достатньо для ведення матеріально забезпеченого життя. А багатство, як відомо, зобов’язує. Це записано і в конституції. І тепер ми хочемо виконати свій обов’язок», – сказав Лемкуль. Він сподівається, що така ініціатива стане сигналом і для політиків. На його переконання, пересічні громадяни не повинні нести відповідальність за кризу, яку спричинили ті, хто заробив на спекулятивних оборудках.

Прірва між багатими й бідними – розкол серед мільйонерів

Зібрані за допомогою добровільних відрахувань гроші пропонують інвестувати в довкілля, освіту, в покращення системи догляду за старими й хворими, у збільшення соціальної допомоги. Одним словом, ідея полягає у зменшенні прірви між багатими й бідними.

«Якщо прірва між багатими й бідними зростатиме так, як вона зростала досі, тоді це підриває довіру до демократії, надає багатству можливість впливу на політику, що призводить до згортання демократії, позбавляє великі групи населення соціальних благ і порушує соціальний мир», – застеріг Лемкуль.

Поки що важко сказати, чи матиме ініціатива соціально свідомих мільйонерів успіх серед політиків та верхніх десяти тисяч найбагатших людей. До речі, в Німеччині нараховується дещо більше двох мільйонів господарств, чий статок перевищує 500 тисяч. Подібна ініціатива вже мала місце 2005 року. Після незначного відлуння в пресі тоді вона розчинилася, так і не знайшовши належної підтримки. На жаль, констатує Лемкуль, у Німеччині існує не тільки прірва між багатими й бідними, але й у середовищі багатіїв: одні усвідомлюють свою відповідальність, інші не хочуть цього розуміти.

Тим часом ініціатива, яка розпочалася із 23 осіб, вже нараховує 30 мільйонерів. Лемкуль сподівається, що за відносно короткий час вдасться переконати 500 осіб. Щоправда, в списку поки що бракує якихось відомих прізвищ. Адже тоді переконувати інших було б легше.

(Німеччина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG