Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 04:03

У турне Барака Обами багато символів


Президент США Барак Обама та король Саудівської Аравії Абдалла бін Абдель Азіз ас-Сауд під час зустрічі в Ер-Ріяді, 3 червня 2009 р.

Прага – Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама розпочинає шестиденне турне країнами Близького Сходу і Європи. Перша зупинка – в Саудівській Аравії, зустріч із королем Абдаллою.

Турне Обами на Близький Схід має на меті зміцнення стосунків між Сполученими Штатами та ісламським світом. За словами президента, він сподівається, що йому вдасться викликати діалог і дискусію в ісламському світі. «Думаю, що йде реальна боротьба між тими, хто вважає іслам несумісним із сучасним життям, і тими, хто вважає, що іслам завжди був здатний іти в ногу з прогресом», – сказав Обама.

Каїрський університет як перше символічне місце

Після переговорів із королем Саудівської Аравії глава Білого дому прибуде до Каїра.

За словами оглядача Радіо Свобода Кирила Кобріна, візит Обами насичений символічними місцями, які він відвідуватиме, де проголошуватиме промови. І першим таким символічним місцем буде Каїрський університет. Чому, власне, саме це місце вибрав Обама, а його промову тут вже заздалегідь називають ключовою і майже історичною?

Оглядач Кобрін каже, що Каїрський університет – це головний центр вивчення і викладання теології. Звідси виходять мусульманські клірики, видатні теологи, і тут працюють видатні теологи. З іншого боку, Каїр – столиця Єгипту, світської держави. І таким чином, символічно: проголосивши промову в Каїрському університеті, Обама якби розведе іслам і державу, релігію й політику. Це дуже тонкий і точний хід.

Найважливіше турне?

На думку західних експертів, нинішнє турне Обами може стати найважливішим із усіх, які президент США здійснював досі.

Обама постарається максимально використати свої зустрічі для багатьох цілей. Йдеться і про поліпшення іміджу Сполучених Штатів, наближення підписання угоди між Ізраїлем та Палестинською адміністрацією, тут і питання стабільності в Іраку, стримування Ірану, проблеми навколо Афганістану та інше.

У другій частині турне Обама відвідає Європу. Зокрема, глава Білого дому побуває в колишньому нацистському концтаборі «Бухенвальд». На думку оглядача Радіо Свобода Кирила Кобріна, це ще один символ.

«Відвідуючи Бухенвальд, місце злочинів, насамперед, проти євреїв, Обама, таким чином, відповідає на критику з боку консервативних кіл США, що, проводячи свою активну політику зближення з мусульманським світом, він забуває про Ізраїль і ледве не потурає якимось антиізраїльським настроям. Так що візит до Бухенвальда є дуже символічним», – зазначає Кирило Кобрін.

Ну, і якщо продовжити говорити про символи візиту, то не можна не згадати про візит Обами до Дрездена.

«Поїздка туди, звичайно ж, дуже добрий жест, крок у бік нинішньої Німеччини», – вважає оглядач Кобрін.

Але це вже буде пізніше. А спершу – Близький Схід.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Зиновій Фрис

    На Радіо Свобода з 1994 року. У різні роки очолював кілька газет, у тому числі «Заповіт» і «Пан плюс пані», був власним кореспондентом «Киевских ведомостей» у країнах Балтії та Скандинавії, а потім заступником головного редактора цього видання.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG