Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 07:05

У Львові мерів аж два, а води гарячої нема


Львів – Львів’яни наразі мають двох мерів – нинішнього Андрія Садового і його попередника Любомира Буняка. 30 квітня Апеляційний адміністративний суд Києва підтвердив рішення Шевченківського районного суду столиці Києва від 27 грудня 2005 року про поновлення Любомира Буняка на посаді міського голови Львова. 30 травня судове рішення набуло чинності, але як його виконати не знає ніхто. Юридична колізія по-українськи.

Одна голова добре, а дві таки краще, кажуть у народі. І Львову пощастило. Адже одна голова молода і цинічна, з амбітними планами, інша – з великим керівним досвідом і господарським підходом до справи. Та й кабінети у Ратуші просторі, місця вистачить і на двох голів. А ще можна встановити графік роботи мерів, денний і нічний, бо часу залишилось обмаль, через півроку УЄФА остаточно вирішить долю щодо участі Львова у проведенні Євро-2012.

Юридично на сьогодні у Львові є два легітимних міських голови – один поновлений, згідно з рішенням суду – Любомир Буняк і Андрій Садовий – обраний громадою весною 2006 року.

Любомира Буняка відправляли у відставку двічі

У вересні 2005 року депутати Львівської міськради відправили у відставку Любомира Буняка, оскільки, на їхню думку, він не виконував свою передвиборну програму і не знайшов порозуміння з депутатським корпусом. Натомість Любомир Буняк тоді заявляв, що він просто перешкоджає депутатам «заробляти гроші». Він оскаржив депутатське рішення і в грудні 2005 року Шевченківський райсуд Києва повернув пана Буняка у мерію міським головою, але лише на 4 години, бо вдруге райці проголосували за його відставку і це за півроку до виборів. Однак у рішенні депутати не вказали підстав, згідно з якими припинили повноваження мера і таким чином порушили Закон «Про місцеве самоврядування».

Любомира Буняка позбавили повноважень за півроку до чергових виборів. Одразу після його відставки на сесії спостерігалось порозуміння і одностайність в ухваленні майнових та земельних питань. Таку працьовитість депутатського корпусу оцінив одразу ж новообраний мер Андрій Садовий, який заявив, що, мовляв, уже й продавати нічого.

Експеримент депутатів із кишені громади

Пан Буняк протягом майже 4 років пройшов 5 судових інстанцій. Згідно з рішенням Апеляційного адміністративного суду Києва, він знову поновлений на посаді міського голови.

«Я поставив до відома юридичне управління міської ради, подав документи, звернусь у виконавчу службу і все, – каже Любомир Буняк, – Моя роль на цьому завершена, але у мене виникає запитання, а хто має платити за експерименти депутатів міськради?»

А цей «експеримент» таки коштуватиме. Адже попри те, що Любомир Буняк готовий повернутись на посаду мера, він водночас вимагає зарахувати йому трудовий стаж за 3 роки і виплатити грошову компенсацію, а це майже півмільйона гривень.

Мерія готує касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду

На сьогодні Любомир Буняк не розмовляв із нинішнім мером Андрієм Садовим, бо той перебуває у відпустці в Хорватії до 9 червня. У заяві прес-служби міського голови мовиться, що Андрій Садовий є законним мером, бо його обрала громада, а юридична служба не бачить механізму щодо виконання рішення Апеляційного адміністративного суду Києва. Тому мерія готує касаційну скаргу у Вищий адміністративний суд України.

А тим часом самі львів’яни, думкою яких ніхто не цікавився, коли відправляли у відставку попереднього мера, нині розділились в оцінці судового рішення. У коментарях для Радіо Свобода прозвучали і такі репліки:

– Мені цілком байдуже, як вони ділять і гребуть гроші.

– Ой Буняк для Львова, ні, адже Садовий щось старається.

– Як це має бути? Обрали нового мера і що тепер його звільнити? Це не є посада, яка призначається, а обирають люди, це якась юридична колізія.


Втім, переважній більшості львів’ян таки байдуже, хто сидить у кріслі мера, адже у помешканнях багатьох городян уже десятиліттями влітку немає гарячої води, дороги у місті в жахливих ямах, а щоб вирішити якесь питання у мерії, потрібно пройти через масу бюрократичних перепон, не створені й обіцяні чиновниками робочі місця. Але ще не було мера, яким би львів’яни були задоволені.

(Львів – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG