Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: «вищі ешелони влади» причетні до контрабанди


Президент Вiктор Ющенко заявив про причетнiсть окремих високопосадовців до контрабанди, внаслiдок чого бюджету та економiцi країни завдаються значні збитки.

«Ланцюжок веде до верхнiх ешелонiв влади», – заявив глава держави пiд час наради з питань ситуацiї у фiнансовiй сферi.

За його словами, головними проблемами, окрiм контрабанди, є заниження митної вартостi товарiв.

Президент зазначив, що чинний уряд допускає порушення, пов’язанi з iмпортом м’яса до України. При цьому Ющенко зазначив, що контрабанда використовується для тiньового фiнансування виборiв.

Глава держави доручив Службi безпеки в найближчi два днi пiдготувати новий план боротьби з контрабандою, а також перевірити Київську обласну митницю, Вiнницьку, Полтавську, Iвано-Франкiвську, Криворiзьку, Миколаївську, Куп’янську (Харкiвська область) митниць через низьку кiлькiсть фiксованих митних порушень.

Президент також зазначив, що слабкiсть правоохоронних органiв i митної служби призводить до збiльшення тiньової частини економiки: за рiзними оцiнками, вiд 31% до 50% ВВП країни проводиться в тiнi.

За словами Ющенка, контрабанда та митнi махiнацiї призводять до недонадходжень до бюджету близько 90 мільярдів гривень.

При цьому глава держави зазначив, що 70% контрабанди йде через офiцiйнi пункти пропуску. У зв’язку з цим вiн констатував слабкiсть кадрової полiтики митної служби, а також звинуватив спiвробiтникiв мiлiцiї у забезпеченнi транзиту контрабандних товарiв територiєю країни.
XS
SM
MD
LG