Доступність посилання

ТОП новини

Презентація сучасного європейського живопису в Києві


Репродукція картини Саньї. Остоїч «там, де земля стає небом»

Київ – Слова знаного митця , авангардиста Пабло Пікассо – «У людині стільки художника, скільки у ній дитини» – стосується сербської художниці Саньї Пешич Остоїч. У її творах белградські храми, київські кручі і паризькі вулички таємниче перетворюються на архітектурний портрет Європи. Із виставки Саньї Остоїч у Києві розпочинається презентація сучасного європейського живопису в українській столиці.

«Там, де дорога веде до неба; там, де сходяться в єдине минуле, теперішнє і майбутнє – земля рухається за особливими законами, законами власних відчуттів та alter ego художника» – так характеризує власний стиль і творче кредо сама пані Остоїч. Народжена у Сербії, разом із родиною вона мандрувала Європою та Америкою, останні ж 5 років мешкає у Києві. І вже не уявляє своєї творчості без мистецьких уособлень побаченого і відчутого.

Художниця зазначає: «Київ легко увійшов у мою творчість. Ніби друга рідна місцина. Всі мої роботи на виставці присвячені Києву. Але відзначу, що, хоча ви, безперечно, упізнаєте київські місця, ви також відчуєте і ауру присутності інших місць і міст: Белград і Париж, Краків і Берлін. Адже кожне місто, яке має свою історію, свій стиль, має емоційних побратимів. А ще мені здається, що більшість художників – теж побратими, незважаючи на різні стилі, на особливості творчості».

Виставка Саньї Пешич Остоїч відкриває декаду сучасного європейського мистецтва, ініційовану міжнародним Фондом сприяння розвитку мистецтва. Його експерти стверджують, що «анатомія» Києва з його пагорбами і близькістю до сонця – якраз те місце, де з особливою енергетикою і силою читатимуться образи європейських міст. Художниця каже, що у Києві абсолютно «по-домашньому» почуватимуться роботи сучасних європейських митців – таку вже специфіку має столиця України, де відчувається близькість сонця, а законами гравітації дніпровські кручі та київські храми просто нехтують.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG