Доступність посилання

ТОП новини

«Дніпро» і Тичину приносять у жертву бізнесу


Київ – В українській столиці не вщухають скандали довкола виселення з приміщень закладів культури. Наразі залишитися без даху над головою ризикують найстаріше в Україні видавництво «Дніпро» та музей Павла Тичини.

Видавництво «Дніпро» у будинку № 42-А по вулиці Володимирській займає понад півстоліття.

Проте останнє рішення Київради залишає видавців фактично на вулиці, а в їхніх кабінетах має оселитися Головне управління з питань регуляторної політики та підприємництва КМДА.

Втім, «Дніпро» боротиметься за своє право на життя до останнього, запевняє генеральний директор видавництва Володимир Войтович.

«Будемо боротися, барикади будувати, битися будемо! Але ми сюди нікого не пустимо. Бо ми тут з 1955 року. З нами судяться, начебто на підставі того, що ми не хочемо подовжувати договір оренди. Насправді ж, ми готові підписати його, але нам чинять перешкоди», – зазначає директор видавництва.

Культура сильніша за зброю!

У день, коли судові виконавці мали забрати у видавництва його приміщення, за рогом будинку стояли два автобуси з бійцями приватної охоронної структури, які були готові взяти будинок штурмом. Проте їх зупинили працівники міліції.

За твердженням Володимира Войтовича, рішення про відселення видавництва суперечить постанові Верховної Ради про мораторій на виселення видавництв із їхніх приміщень.

Однак, на думку першого заступника київського міського голови Євгена Червоненка, відселення видавництва є цілком законним і логічним кроком.

«У видавництва «Дніпро» нема ні договорів оренди, ні жодних інших документів на це приміщення. Видавництво, користуючись своїми зв’язками, вже понад рік не платить за оренду, а коли приходять судові виконавці, вони ховаються за громадськість. «Дніпро» є суб’єктом підприємницької діяльності, нічим не кращим за інших, і прибутками з київським бюджетом він не ділиться. А тим часом у Києві дефіцит приміщень. Наприклад, управління з підготовки до Євро-2012 взагалі в коридорі сидить!», – обурюється Євген Червоненко.

Культуру Києва нищать за відпрацьованою схемою

Втім, схоже, скоро сидітиме в коридорі музей-квартира Павла Тичини, що розташований на вулиці Терещенківській, 5.

Днями він отримав ордер про примусове виселення, повідомляє голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.

«Були перший, другий, третій етапи дерибану Києва. Привабливих місць залишилося мало. Зараз це, переважно, заклади культури, тож тепер почалася атака проти них.

Музей Тичини знищують за загальною схемою: бюджет міста не сплачує якусь суму, у підприємства виникає борг за оренду, і в судовому порядку заклад відселяється», – говорить депутат Київради.

Загалом, за підрахунками президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, від початку незалежності у Києві були позбавлені приміщень більше 100 книжкових магазинів, театрів, видавництв та музеїв.

І цей процес триває. На захист культури стала частина депутатів Верховної та Київської міської рад.

Що переможе у Києві – культура чи гроші – наразі не відомо.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG