Доступність посилання

ТОП новини

Скандальний російський депутат покинув територію України


U

Депутат Державної думи Росії Костянтин Затулін, оголошений персоною нон-ґрата в Україні, о 13:30 вилетів із Сімферопольського аеропорту до Москви, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

До трапу літака російського політика супроводжували кілька українських прикордонників і представників СБУ.

Напередодні російський депутат повідомив, що вирішив придбати квиток за власний рахунок, оскільки збирається летіти саме до Москви, а не до Санкт-Петербурга, звідки він прибув і куди, за його словами, намагалися відправити його українські прикордонники.

Костянтин Затулін прибув до Криму на запрошення організаторів міжнародного фестивалю «Велике російське слово» 6 червня. Однак прикордонники не дозволили йому перетнути український кордон через те, що не вибіг річний термін на заборону йому відвідувати Україну, встановлений у липні минулого року СБУ.

Після суперечки з представниками офіційної влади у Костянтина Затуліна піднявся тиск, і «швидка допомога» доставила його до кримського Республіканського діагностичного центру в Сімферополі, де протягом трьох діб він перебував під наглядом лікарів.

Представники Державної прикордонної служби України заявили, що прикордонне відомство «виконувало доручення правоохоронного органу України» і діяло «виключно в рамках правового поля».

Раніше українські органи влади кілька разів оголошували Костянтина Затуліна «небажаною особою» і забороняли йому в’їзд до України, за повідомленнями СБУ, через його заяви і дії, спрямовані проти територіальної цілісності України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG