Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:22

Рівненські журналісти згуртовують городян задля вирішення комунальних проблем


Рівне – Поліпшити якість надання комунальних послуг та домогтися прозорості і справедливості у формуванні комунальних цін покликаний проект, започаткований у Рівному в рамках програми допомоги від Європейської комісії та Ради Європи. Основна роль у реалізації проекту відведена місцевим мас-медіа, котрі мають спонукати земляків до активних дій у реформуванні житлового сектора.

Роль медіа у відстоюванні прав мешканців Рівного – комунальних споживачів – є надзвичайно високою. Городяни часто з комунальних питань телефонують не до відповідних служб, а до редакцій. Не раз траплялося, що рівненська преса підштовхувала вирішення таких, здавалося б, елементарних питань, як ремонти ліфтів і внутрішніх будинкових мереж, водогонів і дахів… Останній приклад – будинок в аварійному стані на вулиці Соборній, увагу до якого тиждень тому привернули місцеві газети і телеканали. Нині на його ремонт виділяють півмільйона гривень.

На пресу надійся, та й сам не дрімай

Однак, якщо ми хочемо отримувати послуги за європейськими стандартами, то мали б проявити ініціативу дещо іншого плану – переконана координатор проекту Ольга Кашевська. А саме – спонукати мешканців до відповідальності й активності у вдосконаленні комунальної сфери.

«Стосовно пасивності громадян – мені здається, цю проблему потрібно вирішувати в першу чергу, – каже Ольга Кашевська. – Міська влада в тому буде зацікавлена, і справа досягне успіху, коли буде виділятися якась сума грошей на конкурсних умовах, співпраця з фондами під власні проекти. Тільки таким чином можна сколихнути людей і підвищити активність – якщо дати їм доступ нехай до невеликого, але ресурсу, за який вони повинні конкурувати і бути кращими… Вчитися безпосередньо на практиці».

Упродовж кількох днів учасники проекту «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» розробляли власну модель концепції розвитку комунальної сфери обласного центру, в якій чинне місце відведене небайдужому мешканцеві. Задля цього спілкувалися з представниками влади, комунальних підприємств і громадських організацій.

Спільне – означає «моє»

Голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Відродження» Оксана Киричук готова поділитися власним досвідом вирішення комунальних проблем спільними зусиллями мешканців. За два роки існування об’єднання мешканці здійснили те, чого досі очікували від держави з десяток років: відкачали «вічну» воду у підвалах, при передачі будинків домоглися ремонту даху, заміни вікон і встановлення в під’їздах лічильників на тепло. Зробили косметичні ремонти та нині утримують прибудинкові території.

«Так комфортніше вже тому, – каже пані Киричук, – що коли втомлений повертаєшся увечері з роботи і болять ноги, то знаєш – ліфт завжди працюватиме. З часом люди зрозуміють, що це альтернатива ЖЕКам. І якщо буде конкуренція для ЖЕКів, вони теж будуть свої послуги витягувати на той рівень, на якому вони мають бути».

Розповідати про подібний досвід та запропонувати альтернативу заскорузлій системі ЖЕКів – один із напрямків роботи місцевих медіа, котрі долучилися до проекту. Обома руками підтримує журналістську ініціативу міський голова Рівного Володимир Хомко, котрий вважає – в Україні необхідно було, за зразком більшості європейських країн, спочатку приватизувати будинки,

«Ніхто з власників квартир не відчуває відповідальності за свій будинок, – зазначає Володимир Хомко. – Дах протікає – одному тече, іншому ні, у під’їзді один хоче чистоти, а інший не хоче, і немає кому впливати на будинок, і немає закону, який би це врегулював… Але більшість повинна впливати на меншість. Для цього, можливо, як альтернатива, найкращий вихід із цієї ситуації – створення товариства співвласників»

За результатами зустрічі у Рівному створена діалогова група, котра працюватиме у напрямку подолання існуючої нині пасивності рівнян у вирішенні комунальних проблем – починаючи від неплатежів і завершуючи упорядкуванням прибудинкових територій.

А місцеві засоби масової інформації, долучені до проекту, формуватимуть громадську думку, інформуватимуть земляків про варіанти вирішення комунальних проблем та вишукуватимуть активістів, готових працювати в «комунальному» напрямку. Ті ж, у свою чергу, подадуть пропозиції міській владі та депутатам із Рівненщини, котрі мали б лобіювати доцільні зміни в житловому законодавстві країни.

(Рівне – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG