Доступність посилання

ТОП новини

Обвинувачений у воєнних злочинах Младич безтурботно веселиться у Белграді?


Телевізійні кадри, на яких показано Ратка Младича з дружиною, 11 червня 2009 р.

Белград – Між Белградом та Сараєвом точиться полеміка щодо генерала Ратка Младича, обвинуваченого в скоєнні воєнних злочинів. Все розпочалося передачею центрального боснійського телебачення, в котрій передали знімки розшукуваного.

Генерал Ратко Младич перебуває в Сербії, спілкується із родичами та знайомими в ресторанах, навіть гуляє на весіллях. Такий висновок зробили автори телевізійної передачі під назвою «60 хвилин» на центральному телебаченні Боснії і Герцеговини. На підставі знімків вони роблять висновок, що сербська влада захищає генерала.

А сербські урядовці та експерти, навпаки, кажуть, що йдеться про відеозаписи зроблені 10 та й більше років тому. Сербський міністр Расим Ляїч пояснює, що в грудні минулого року, під час обшуку белградської вілли в котрій мешкають жінка та син генерала Младича виявили його щоденники та десятки дисків із відео-записами. Все це відправили до прокуратури Міжнародного трибуналу в справах воєнних злочинів в колишній Югославії. Яким чином ці документи потрапили з Гааги до боснійського телебачення та деяких газет у регіоні – невідомо.

Сараєвські журналісти відмовляються відповісти на запитання звідки в них записи. Вони лише повторюють, що Младич перебуває і вільно почувається в Сербії та, що белградська влада не розшукує його.

Родичі жертв: Младич – не телевізійна зірка

На окремих відеозаписах є дати. Деякі з них були зроблені 1993, 1997, 2001 року. А щодо тих, які без дат, то лише експерти можуть встановити, чи Младич в грудні минулого року перебував у Сербії. Белградська преса подає докладні дані щодо місцевостей в котрих розшукуваний генерал перебував до 2006 року. Відтак його не бачили й не фотографували. Як він сьогодні виглядає – ніхто не знає. Чи в нього довжелезна біла борода, подібна до тієї, котра була в колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, чи, може, чернеча ряса?

Якби там не було, журналістам та політичним діячам необхідні сенсації. А родичі жертв боснійської війни нагадують, що Младич не телевізійна зірка: адже, йдеться про генерала котрий від 1992-го до 1995 року керував облогою Сараєва, та який очолював сербські підрозділи, що здійснювали геноцид над боснійцями в Сребрениці.

(Белград – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG