Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 16:55

Закордонні посольства в Грузії критикують опозицію, опозиція невдоволена


Низка іноземних посольств у столиці Грузії Тбілісі засудили учасників опозиційної акції, які влаштували в п’ятницю заворушення біля будинку парламенту і напали на депутатів, серед них і на спікера Давіта Бакрадзе.

Посол Франції заявив, що, закидавши камінням авто спікера під час першого за два місяці опозиційних протестів пленарного засідання парламенту, демонстранти «завдали образи грузинській демократії».

Посольство США теж різко засудило напад на Бакрадзе і депутатів від владної партії. Як мовиться в заяві посольства, демонстранти перейшли межу, яка відокремлює мирні акції протесту від кримінальних дій.

Демонстранти-опозиціонери в п’ятницю, зокрема, обливали депутатів водою й ображали їх, а декого й побили.

При цьому лідери опозиції підтримали такі дії. Вони стверджують, що «коридор ганьби», який вони влаштували депутатам, – це цілком демократичний захід, а дії поліції, яка вдалася до сили, так що десятки людей були травмовані, – це було необґрунтоване втручання.

Після тих подій біля приміщення парламенту 5 учасників протестів арештували. Їх уже засудили за адміністративні правопорушення на терміни від 25 до 30 діб позбавлення волі.

Лідери опозиції висловили роздратування через заяви послів США і Франції, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Колишній міністр Ґіорґі Хаїндрава назвав західних дипломатів «сліпими й лицемірними», а колишня спікер парламенту Ніно Бурджанадзе заявила, що вони «не бажають Грузії добра».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG