Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 07:33

Залучіть інтелект, врятуйте Україну – Горбулін


Київ – Владній верхівці необхідно терміново залучити інтелектуальну та наукову еліту до розв’язання нагальних стратегічних проблем, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода директор Інституту проблем національної безпеки при РНБО України Володимир Горбулін. На його думку, інтелект – це найбільше багатство України і її шанс на розвиток.


– Ми весь час повторюємо, що у нас земля найкраща у світі і це весь наш потенціал. Це помилка. Якщо подивитися, що сьогодні уміє Україна, а я б як приклад привів останні збори Академії Наук України, – у виступах блискучі ідеї й технологічні рішення. Вони за своїм рівнем абсолютно відповідають сучасним цивілізаційним викликам. Якщо пройти першим поверхом Київської політехніки, то там, з одного боку, на стіні портрети великих винахідників – Сікорського, Корольова, а на іншій стіні портрети переможців європейських олімпіад з математики та програмування. Просто дивуєшся, скільки людей у нас ,здатних на серйозний прорив у науці та технологіях! Ми зовсім не бідна країна. У нас є ресурси!

– Інтелектуальні є. Але чому вони себе поки не проявляють у вирішенні стратегічних проблем? Патріотизму немає чи амбіцій не вистачає?

– Амбіцій вистачає. Не вистачає уваги держави. Якщо врахувати, що весь час незалежності України – це політична боротьба, а не розбудова держави й суспільства, то у багатьох людей опускаються руки. Вони починають сумніватися у тому, що взагалі потрібні своїй країні. Досягнення, інтелект наших людей використовується зараз у всьому світі. Я думаю, що інтелектуальний і науковий потенціал – це найголовніший наш резерв. Якби його зараз залучили для вирішення конкретних питань, то ми б швидко зупинили «падіння у прірву» і розпочали швидкий розвиток. Якщо це не зробити зараз, то це наше головне багатство почне нівелюватися. І це буде найстрашнішою втратою.

– Чи може літакобудування і ракетно-космічна галузь стати тією ланкою, яка зможе витягнути Україну з кризи?

– Якщо дійсно сьогодні вкласти гроші у ці галузі й приділити їм державну увагу, це справді призведе до серйозного розвитку техніки формування адекватної запитаності інтелекту. Це те, що у нас конкуретноздатне і з чим ми поки ще можемо виходити на будь-який світовий ринок. Це, безумовно, той локомотив, який би повіз Україну вперед. Тому я не критикую Юлію Тимошенко у її декларованому бажанні підтримати літакобудування. Але сподіваюся чітких послідовних дій, щоб наші високотехнологічні галузі «не жили лише від візиту до візиту» Прем’єр-міністра.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG