Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 18:59

Іноземці не поспішають отримувати німецьке громадянство


Німеччина – Кількість іноземців, які отримали німецький паспорт, опустилася на рекордно низький рівень, починаючи від часу об’єднання Німеччини. Торік німецький паспорт отримали 94 тисячі 500 іммігрантів. Це на 16 відсотків менше, ніж роком раніше. Таку статистику щойно оприлюднило Федеральне статистичне відомство.

Виходячи з оприлюднених даних, напрошується висновок, що іноземці не поспішають отримувати німецький паспорт. Чисто статистично лише один із 45 іммігрантів у Німеччині, які виконують усі необхідні критерії для набуття німецького громадянства, вирішили піти на цей крок. Причини такої стриманості не називаються.

Для отримання права на німецьке громадянство потрібно щонайменше 8 років легально прожити в Німеччині і мати дійсний дозвіл на проживання в країні.

«Зелені»: провал інтеграційної політики

Представники Лівої партії у Бундестазі вважають, що закони, які регулюють видачу німецьких паспортів іноземцям, є занадто суворими. Це, на їхню думку, і стримує від подання заяви на отримання німецького громадянства. Лідер «зелених» Джем Ездемір заявив про «провал інтеграційної політики уряду». Натомість уповноважена уряду Німеччини з питань іммігрантів, християнський демократ Марія Бьомер вважає, що тут справа не в законодавстві. Вона вказує на цілу низку різних можливих причин.

Одна з них, за її словами, – технічні проблеми із запровадженням восени минулого року обов’язкового тесту для іноземців, які бажають прийняти німецьке громадянство. За її словами, не всі відомства з питань іноземців були належно підготовлені до нововведення. Тобто, вони просто не встигли вчасно обробити результати тестування. Бьомер сподівається, що вже цього року кількість видачі німецьких паспортів іммігрантам зросте.

Тестування як заохочення

Уповноважена німецького уряду з питань іммігрантів не погоджується й з тими, хто стверджує, що власне самі тести стримують іноземців, які вже тривалий час живуть у Німеччині. «На мою думку, таке тестування може лише зацікавити людей ретельніше ознайомитися з нашими правилами й нормами, нашою історією, І якщо людина врешті-решт не обмежиться тільки вивченням відповідей, а справді продемонструє глибшу зацікавленість, тоді запровадження такого тестування можна вважати успіхом», – сказала Бьоме.

Вона закликала іноземців звернути увагу на переваги німецького паспорту. За офіційними даними, в Німеччині зараз нараховується близько двох мільйонів іноземців, які мають право на громадянство.

Серед українців – мінус 56 відсотків

Найбільше німецьких паспортів торік видали туркам – майже 24 з половиною тисячі. До речі, турки критикують тестування іноземців. Але саму ідею, що іммігранти повинні більше знати про Німеччину, вони вітають. «Ми відхиляємо тест, а не його зміст. Тому ми пропонуємо влаштовувати обов’язкові для відвідування курси зі здобуття громадянства. Такий метод був би кращим», – зазначає голова турецької громади Німеччини Кенан Колат.

Серед українців, які постійно проживають у Німеччині, німецьке громадянство у 2008 році отримали близько двох тисяч осіб. Це мінус 56 відсотків у порівнянні з попереднім роком.

(Німеччина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG