Доступність посилання

ТОП новини

Депутати «не знають» самі, як збільшили фінансування Верховної Ради


Київ – Проголосували. Направили на підпис Президенту. А тепер відхрещуються. Голосуючи за зміни до державного бюджету, парламентарі не забули і про себе. На забезпечення діяльності Верховної Ради додатково було виділено майже 100 мільйонів гривень. Хто це ініціював і як парламентарі пояснюють таке рішення?

Збільшення видатків на забезпечення робити парламенту скидається на детектив. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила зміни до державного бюджету, де пропонувалося за рахунок підвищення акцизу на пиво, збільшити видаткову частину державного кошторису – це близько 300 мільйонів гривень. Ці гроші мали бути спрямовані на забезпечення хворих інсуліном, цілодобове забезпечення водою жителів Львова та Шевченківський заповідник у Каневі.

Коли ж законопроект почали обговорювати у сесійній залі, представник бюджетного комітету, бютівець Олег Ляшко запропонував виділити додатково 97 мільйонів гривень на забезпечення діяльності Верховної Ради. За цей документ проголосував 331 народний депутат.

Бютівці вказують на регіоналів

Далі – дуже цікаво. В інтерв’ю Радіо Свобода бютівець Сергій Терьохін заявив, що попри те, що ухвалений документ розробляв уряд, ініціаторами збільшення видатків на Верховну Раду є представники Партії регіонів. «Уряд хотів закінчити із підлітковим пивним алкоголізмом, і добрати доходи для того, щоб збалансувати бюджет. Уряду сказали від імені.., є такий перший заступник голови Верховної Ради, якщо ви даєте 96 мільйонів на підтримання штанів Верховної Ради, тоді фракція Партії регіонів буде підтримувати таке рішення. Так і сталося», – каже пан Терьохін.

Сам же перший заступник Голови Верховної Ради, регіонал Олександр Лавринович звинувачення відкидає, і запевняє, що за це рішення не голосував,

«Ну, це супер. У цей момент я був із їхнім керівником Юлією Володимирівною далеко від Верховної Ради. Я не міг голосувати, оскільки, я взагалі там не був присутній», – зауважив Лавринович.

Регіонали відхрещуються

Можливо, Олександр Лавринович за зміни до бюджету і не голосував, проте його картка – голосувала. А от інший регіонал Ярослав Сухий, який підтримував зміни до бюджету, переконаний, що про збільшення видатків на утримання парламенту не йшлося.

«Ми ні за які Верховні Ради не голосували. Кошторис, який зараз є, нас повністю влаштовує чи не влаштовує, але переглядати його ми не плануємо, – запевняє пан Сухий. – Цей закон я читав, зміни у мене були в руках, ніяких витрат на Верховну Раду не було».

Голосували всліпу, але за вказівкою?

Що ж тут скажеш, просто недодивилися, каже представник НУНСу Ксенія Ляпіна. «Під гаслами, що необхідно збільшити акцизи, тому що необхідно збільшити видаткову частину, щоб закупити інсулін, вийшло так, що ми не бачили цього, ми не встигли на це звернути увагу, це роздавалося в останній момент, що там збільшилися видатки на утримання Верховної Ради», – зазначила пані Ляпіна, яка особисто голосувала «За».

Проте, за словами Олега Ляшка, який і вніс пропозицію про виділення коштів на утримання парламенту з голосу, таке рішення було ухвалене на нараді керівників фракцій.

«До мене підійшов голова бюджетного комітету Микола Деркач, який брав участь у цьому засіданні, і сказав: всі фракції вирішили, що будуть розглядати без обговорення, і ось треба зачитати цю норму. Я подивився. Там пропонувалося збільшити видатки на утримання Верховної Ради. Я і озвучив те, що мені було дано», – підсумував Ляшко.

Що ж у підсумку. Не надто важливо, як цей закон ухвалювався. Головне, що це є. Зрештою, депутати повернули собі те, що у січні віддали. Тоді, парламент зменшив своє фінансування майже на 120 мільйонів.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG