Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 02:16

Що збудується із цеглин БРІК?


Лідери країн БРІК на зустрічі 2008 р.

Прага, 16 червня – У Єкатеринбурзі, російському місті, що стоїть на межі Європи і Азії, збираються сьогодні лідери найпотужніших країн, що розвиваються, Бразилії, Росії, Індії та Китаю. Це перша зустріч у такому форматі держав, які завдяки своєму потужному економічному зростанню в минулі роки, стали об’єктом прискіпливої уваги інвесторів. А нині на них покладають великі надії щодо виходу з кризи світової економіки.

Простий і такий, що легко запам’ятовується, термін БРІК за першими літерами назви цих країн, вигадали менш, ніж десятиліття тому фінансисти з Волл Стріт. Об’єднавши Бразилію, Росію, Індію та Китай в привабливу і легку назву, що була співзвучна з англійським словом «цеглина», інвестиційним банкірам з банку Goldman Sachs, було легше продавати пенсійним фондам та іншим інвесторам нові фінансові інструменти, пов’язані з цими країнами.

Частка цих країн у світовому експорті нині складає 10%, щоправда, 2/3 з них припадає на Китай. На думку аналітиків американського банку, упродовж наступних 20 років загальне виробництво країн БРІК може перевищити виробництво Групи Семи індустріалізованих держав.

Перша зустріч, що відбудеться в Єкатеринбурзі, має символічне значення, адже ці найпотужніші країни, що розвиваються, мають вперше представити себе як групу, говорить фінансовий аналітик з Канади Пол Біско.

«Гадаю, що з політичної точки зору, зустріч чотирьох лідерів найбільших новопосталих економік, має велике значення. Я думаю, що криза прискорила їхнє об’єднання, вони всі усвідомили необхідність зібратися і замислитися над альтернативами до нинішньої глобальної фінансової системи з огляду на те, що відбувається з економіками розвинутих країн», – зазначив Пол Біско.

Фабрикант, виробник та експортери це – не економічний блок

Серед тем, які хочуть обговорити лідери країн БРІК, є реформа Міжнародного Валютного Фонду. Адже під час голосування голоси таких країн, як Бразилія, чи Індія, важать у ньому менше, ніж голос такої країни, як Нідерланди. Також деякі країни БРІК хотіли б переглянути світову залежність від американського долара. Про це вже кілька разів говорили Росія і Китай. Щоправда, згідно з заявами з Кремля, саме це питання націй зустрічі обговорюватися не буде.

Але загалом експерти говорять, що країни БРІК мають між собою мало спільного. Професор американського Інституту Гувера Майкл Бернстам говорить, що Китай є «фабрикою цілого світу», Індія – виробник інформаційних технологій, Росія та Бразилія – найбільші експортери сировини. А БРІК, на його думку, лише приваблива назва для маркетингу.

«Ці країни практично не мають нічого спільного щодо економічного розвитку. Це не те, що Європейський Союз, де країни мають більш-менш однаковий рівень розвитку і дійсно можуть становити економічний блок. Але вони не є блоком, вони є лише брендом», – каже Майкл Бернстам.

Навіть розвиток цих країн цього року цього року буде сильно відмінний. Якщо Китай та Індія лише уповільнять своє зростання цього року, то економіка Бразилії і Росії потраплять у серйозну рецесію, що може сягати 7,5%.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG