Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 08:38

Публічні оправдування Тимошенко. Чи підтримують українці введення смертної кари? (Огляд преси)


Київ – Після провалу широкої коаліції дописувачу газети «День» було цікаво, як Юлія Тимошенко виплутуватиметься з цієї негарної історії. Вже за кілька днів Прем’єр своє «гріхопадіння» з «ширкою» пояснювала пристрасною і жертовною любов’ю до України. А ще звинувачувала в усьому кризу. Хоча, як зауважує далі автор, переговори БЮТ і Партії регіонів розпочалися ще задовго до неї. Що ж до патріотизму, то Юлія Тимошенко найяскравішим чином продемонструвала його на газових переговорах у Москві, загнавши, як стверджує автор, Україну у фінансову кабалу з найважчими політичними наслідками. Про інші прояви «професіоналізму» Прем’єра дописувач розповідає у матеріалі ««Ширка»: телерозбір польотів».

Якби українська владна еліта відмовилася від предметів розкоші, на виручені гроші можна було б виплатити заборгованості із зарплати, стверджує газета «Нова». Найцікавіше, на думку журналістів те, що чиновники найвищого рангу навіть не намагаються приховати свої статки. Не бентежить їх і те, що вартість багатьох речей набагато перевищує їхню депутатську зарплату, а то і декларацію про доходи. Докладніше з прізвищами та вартістю годинників, прикрас, костюмів, сумок та інших предметів ширвжитку і не тільки видання знайомить у статті «Політичні франти: в діамантах, від кутюр, на літаках».

Введений урядом мораторій на перевірки підприємців органами контролю деякі бізнесмени зустріли з ентузіазмом. У той же час у людей виникли питання: які саме фірми звільнили від відвідувань контролерів до 20011 року, чи стосується мораторій податкової служби і Пенсійного фонду та інші. Роз'яснення пропонує газета «Факти».

Соціологи твердять, що майже 60 % українців вважають за необхідне впровадити смертну кару за окремі види злочинів. Відповідний законопроект уже поданий до Верховної Ради України. Як пише газета «Голос України», сьогодні існують соціальні й моральні передумови, щоб порушувати питання в кримінальному законодавстві про смертну кару. Проте такий процес можливий тільки шляхом внесення змін до Конституції України, які б базувалися на досвіді країн, що скасували смертну кару. Цей досвід засвідчує, що найсуворіша міра покарання не виконала свого призначення. Значна кількість засуджених, яких було страчено з розрахунком, що їхні смерті утримуватимуть інших від подібного, так і не стало переконливим доказом. Професійний аналіз пропозиції про відновлення смертної кари поданий у матеріалі «Хабар ціною у життя».

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG