Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Київ гарантує безперебійний і безпечний транзит газу


Україна гарантує безперебійний і безпечний транзит газу через свою територію, заявив Президент України Віктор Ющенко, виступаючи на 16-му саміті глав держав Центральної Європи у сербському місті Нові Сад.

Президент наголосив, що українській газотранспортній системі – 45 років, і вона залишається однією з найбільших у Європі. «І працює без збоїв», – додав Ющенко. Він висловив упевненість, що так буде й надалі.

Водночас він нагадав про брюссельські домовленості щодо модернізації української ГТС і, користуючись нагодою, запросив європейські компанії до участі у конкретних інвестиційних проектах.

Нагадуючи про події початку цього року, які у ЗМІ, за його словами, назвали газовою війною, Президент України вкотре наголосив на неприпустимості політичного шантажу в газовій сфері, зауваживши, що це є загрозою не лише для України, а й для усієї Європи.

Президент знову закликав до вироблення єдиних правил на енергетичному ринку Європи, зазначивши, що сьогодні є надактуальним питання створення єдиного енергетичного ринку.
XS
SM
MD
LG