Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:19

Яценюк: емісія – це шлях до поховання економіки


«Емісія як засіб латання державних дир, як засіб соціальних виплат, як засіб утримання штучної картини стабільності – це шлях до того, як похоронити економіку», – так прокоментував народний депутат, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк на прес-конференції в Івано-Франківську слова колишнього міністра фінансів Віктора Пинзеника про те, що з початку року в Україні надрукували 24 мільйони гривень.

При цьому Яценюк наголосив, що як колишній керівник Національного банку «ніколи б не пішов на те, щоб здійснювати фактично неконтрольовану емісію».

Він пов’язує це з газовими розрахунками: дається вказівка НБУ надрукувати гроші, щоб видати через Ощадбанк НАК «Нафтогаз України»; далі «Нафтогаз України» повертається з цими надрукованими грошима до Національного банку для закупівлі доларів; НБУ отримав ці долари як кредит від Міжнародного валютного фонду, їх потім відправляємо в Росію як оплату за газ – «отакий бізнес по-українськи».

Арсеній Яценюк називає це наслідком угоди, підписаної за прямим дорученням уряду і Прем’єр-міністра, при цьому наголошує: «найкращої угоди для РАО «Газпром».

Колишній голова Верховної Ради вважає, що важливе проведення розслідування енергетичної корупції, починаючи з діяльності Єдиних Енергетичних Систем України як посередника, закінчуючи посередником, яким є «Росукренерго» і «Укргазенерго», іншими посередниками, а також розслідування, хто відмовився від дешевого російського газу, який мав поставлятися до України на підставі Міжурядової угоди до 2012 року, і хто давав вказівки до підписання цього газового контракту.

Цей газовий контракт, за словами Арсенія Яценюка, завів у неплатоспроможність не лише НАК «Нафтогаз України», а й всю Україну.

Лідер «Фронту змін» вважає, що тепер вже пізно приймати антикризову програму, сьогодні треба приймати план розвитку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG