Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 15:04

Напади на румунських іммігрантів у Північній Ірландії


Лондон – У столиці Північної Ірландії – Белфасті – протягом кількох днів змушені були залишити домівки понад 100 румунських мігрантів, що зазнали атак з боку невстановлених місцевих нападників. Близько 20 родин попросили притулку в церкві. Припускають, що напади здійснено на расовому ґрунті.

Понад 100 громадян Румунії шукають іншого житла після нічних нападів на їхні помешкання, що тривали кілька днів. Поліція вважає, що войовничі угруповання, котрі відомі з участі у багаторічному конфлікті між протестантами й католиками у цій британській провінції, не є причетними до нападів, і що їх найімовірніше здійснено на расовому ґрунті.

20 родин румунів змушені були ночувати на підлозі у церковній залі, а відтак їх було перевезено до іншої частини Белфаста до спортивного центру. З ними зустрівся заступник першого міністра провінції Мартін Маꥳннесс, який заявив, що події останніх днів є надзвичайно ганебним епізодом.

«Це справді потрясає, що в нашому суспільстві існують люди, готові заподіяти це малим дітям і їхнім батькам», – зауважив Маꥳннесс.

Британський прем’єр Ґордон Браун теж засудив напади і висловив сподівання, що влада провінції вживе усіх заходів, аби захистити румунські сім’ї.

Лорд-мер не хоче, аби іноземці залишали Белфаст

Поліція у Белфасті зустрілася з представниками міської ради, аби обговорити, як бути з жертвами нападів. Лорд-мер Наомі Лонґ заявила, що не хоче, аби іноземці залишали Белфаст через подібні інциденти. Вона зазначила, що вимагає, щоб до них ставилися з такою ж повагою і гідністю, як і до будь-яких інших громадян. Пані Лонґ наголосила, що напади були справою рук невеликої жменьки людей, але це – слабка втіха для їхніх жертв.

Одна із жінок, що попросила притулку в церкві, сказала, що дуже боїться. Вона думала, що її та членів її сім’ї прийшли вбити. Тож тепер вона хоче повернутися до Румунії. Проте допомога церкви показала їй позитивні якості мешканців Белфаста.

У перебігу атак вікна помешкань, де жили румуни, закидали камінням. Перед тим довший час вони зазнавали словесних погроз.

Посол Румунії у Великій Британії Йон Жінґа каже, що шокований подіями, але задоволений тим, як реагує місцева влада. Головний констебль поліції Північної Ірландії Г’ю Орд зазначив, що становище з нападами було складним, але його сили реагували швидко. Щоразу поліція діставалася місця інцидентів у межах 10 хвилин.

(Лондон – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG