Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:24

Місто Бидґощ перетворюється на «польську столицю» НАТО


Варшава – Нещодавно міністр оборони Польщі Боґдан Кліх оголосив у Брюсселі про те, що у польському місті Бидґощ буде розміщуватись штаб командування Батальйону зв’язку НАТО. Штаб стане другою у цьому місті дієвою установою Північноатлантичного альянсу в Польщі. Першою був Навчальний центр об’єднаних сил НАТО. Таким чином Бидґощ стає своєрідною «столицею» НАТО в Польщі.

Новоутворений підрозділ НАТО в місті Бидґощ матиме міжнародне значення. Головне завдання штабу командування Батальйону зв’язку НАТО полягає в тому, щоб забезпечити зв’язок у структурах Північноатлантичного альянсу як у мирний час, так і під час конфліктних ситуацій.

Місто Бидґощ знаходиться у північному регіоні Польщі. Міський голова Костянтин Домбровіч у розмові з Радіо Свобода наголосив на тому, що за допомогою міжнародних установ НАТО місто стане відомим не лише у Європі, а й в усьому світі. Крім міжнародного іміджу місто Бидґощ матиме також реальні здобутки, що іх забезпечить присутність тут натовських установ.

Костянтин Домбровіч зазначив: «У місті Бидґощ англійська школа для дітей офіцерів НАТО. Мешканці міста, якщо захочуть, можуть також туди посилати своїх дітей. По-друге, у місті працює відомий у Європі великий авіазавод, який проводитиме ремонт військових літаків. Це добра оборудка, тому, що зберігатимуться робочі місця, зароблені гроші люди витрачатимуть у місцевих крамницях, а місто матиме надходження до бюджету».

Міський голова також наголошує, що це не останні позитиви, що їх дає присутність у місті структур НАТО. До уваги слід також брати інвестиції в комунальну інфраструктуру, розбудову аеропорту, нові готелі, дороги, тощо.

Пан Домбровіч вважає, що той, хто сподівався, що вулицями Бидґощі відтепер їздитимуть танки, або інша важка військова техніка, буде розчарований.

Люди матимуть роботу

Як до появи структур Північноатлантичного альянсу в місті ставляться бидґощани? Місцева мешканка, пані Ґражина, зауважила: «Вважаю, що це матиме користь для нас. Бидґощі вкрай треба розвиватись, отож місто зараз отримало такі шанси. Ми, як мешканці міста, радіємо з того, що на кожному кроці видно прогрес. Які б не були ці успіхи, вони нас тішать».

Втім, не всі мешканці задоволені розширенням присутності НАТО в Бидґощі. «Вважаю, що цей факт як для мене, так і для інших мешканців, не має ніякого значення. Я не бачу в місті ніяких змін, ще раз повторюю: зовсім ніяких змін», – каже жінка на ім’я Марія.

А ще одна жителька Бидґощі, Барбара, зазначає, що, як вона, так і її родина помічають значні позитиви від присутності НАТО в місті.

«Я знаю про те, що тут відбувається, бо мій чоловік військовослужбовець, працює на авіабазі, – каже Барбара, – Вважаю, що присутність НАТО корисно впливатиме на розвиток міста. По-перше, коли іноземні солдати будуть тут дислоковані, за ними приїдуть їхні родини. Отже, потрібні будуть школи, навіть одна вже працює. Іноземці залишатимуть тут свої гроші. Люди матимуть роботу. У місті зараз проводять розбудову військової частини, почали також модернізацію лікарні. Все змінюється».

(Варшава – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG