Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 17:00

Уряд хоче домовлятися з МВФ про статутний капітал «Нафтогазу»


Кабінет міністрів України має намір узгодити можливість збільшення статутного капіталу «Нафтогазу України» на 18,6 мільярда гривень на переговорах із Міжнародним валютним фондом, заявив виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю тижневикові «Дзеркало тижня».

Він уточнив, що кошти на збільшення статутного фонду «Нафтогазу» будуть отримані за рахунок випуску облігацій — за такою ж моделлю, як і у випадку рекапіталізації банків.

Але, за його словами, рішення збільшити статутний фонд «Нафтогазу» можна ухвалити і реалізувати тільки після внесення змін до закону про бюджет.

Уманський звернув увагу, що, згідно з українською методологією, збільшення статутного фонду «Нафтогазу» не вплине на дефіцит, а баланс буде нульовим. «Ми отримуємо мінус 18,6 мільярда, коли робимо емісію, але плюс 18,6, коли придбаваємо активи», – пояснив він.

Разом із тим він наголосив, що, згідно з методологією МВФ, ці гроші таки збільшать дефіцит бюджету, а тому питання про збільшення статутного фонду «Нафтогазу» вимагає узгодження з МВФ.

Уманський також розкритикував Президента та інші гілки влади за неконструктивну критику замість активних дій для розв’язання проблем. За його словами, ні від Президента, ні від депутатів не надійшло жодної пропозиції щодо збалансування бюджету.

«Проблема в тому, що держава в цілому не визначилася, як розв’язувати проблему боргів «Нафтогазу», як вирішувати проблему зобов’язань бюджету», – вважає керівник Міністерства фінансів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG