Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:58

Українсько-польський консорціум вищої школи поширюється на схід


Під час зустрічі ректорів західноукраїнських та польських вищих навчальних закладів у університеті «Острозька академія»

Рівне – Співпраця польської та української вищої школи на регіональному рівні розширюється на схід. Щойно до лав українсько-польського консорціуму вишів прийняли нових членів - Рівненський та Житомирський державні університети. У Національному університеті «Острозька академія», де відбулася зустріч ректорів західноукраїнських та польських вищих навчальних закладів, йшлося про можливості тіснішої співпраці освітян на регіональному рівні.

У Національному університеті «Острозька академія» народився консорціум університетів Великої Волині. Його членами, окрім господарів, стали Волинський національний, Житомирський державний та Рівненський державний гуманітарний університети.

Нове юридичне утворення діятиме в рамках українсько-польського консорціуму, до якого входять найпрестижніші західноукраїнські та польські виші. Ректори цих навчальних закладів зібралися в Острозі для підбиття підсумків співпраці та залучення нових учасників.

Спільні проблеми вирішуємо разом

Як розповіла ректор Варшавського університету Катажина Халасінська-Мацуков, мета подібних утворень – поглиблення і водночас спрощення спільної освітньо-наукової роботи у вищій школі двох країн.

«Для нас очевидний сам факт необхідності співпраці наших університетів з університетами України, зокрема, Острозькою академією та з усіма класичними волинськими університетами, – каже вона, – Польща й Україна є сусідами, котрі мали в спільній історії важкі дні й роки, але нині хочуть будувати спільно новий світ для нового покоління. Така співпраця, а саме обмін студентами й науковцями, вже призвела до більшого порозуміння, до того, що чимало проблем ми нині вирішуємо разом. Консорціум у цьому сенсі є формою співпраці, яка дозволяє нам реалізувати спільні проекти, спільно шукати кошти на дослідження й освітні проекти – це форма, яка дозволяє кожному вишу, не втрачаючи самостійності, реалізовувати різноманітні міжвузівські програми».

Керівник польської студії Східної Європи Ян Маліцкі навів приклади подібної співпраці, серед яких – обмін науковою інформацією і захист українськими ученими дисертацій у польських університетах.

Тим часом генеральний консул республіки Польщі в Луцьку Томаш Янік відзначив суттєвий прогрес у зближенні освітніх програм українських та польських університетів. «У кожному з цих міст – Луцьку, Житомирі, Острозі чи Рівному – триває плідна співпраця учених, котра стає дедалі щільнішою. Такі зустрічі, як нині, сприяють посиленню обмінів науковими кадрами між Україною і Польщею. Українці їздять викладати до Польщі, тим часом українська філологія в Польща стає все популярнішою, а викладачі з Польщі затребувані в Україні», – зазначив консул.

«Ми домовилися інтегрувати науку»

Під час засідання консорціуму була підписана угода про подальшу співпрацю, до якої приєдналися Житомирський та Рівненський державні університети. Окремим пунктом угоди стала домовленість про проведення спільного конкурсу наукових робіт та книг серед викладачів університетів консорціуму. Один із ініціаторів та засновників Міжнародного консорціуму, ректор Острозької академії Ігор Пасічник зауважив – подібне утворення дозволить водночас відстоювати позицію класичних університетів у спірних питаннях, котрі іноді виникають на загальнодержавному рівні.

«Ми говоримо, що інтегруємося в Європу, а ця інтеграція відбувається тільки завдяки зв’язкам з провідними європейськими університетами. Були підписані ухвали не тільки про те, що наші студенти й викладачі будуть отримувати магістерські й докторські програми у Варшавському університеті, а й тим, що ми домовилися інтегрувати науку – робити сумісні лабораторії, центри перекладознавства. В нашого уряду є ідея об’єднати університети й зробити меншу кількість. Але так, коли об’єднуючи, не об’єднуються, ми можемо створити університети, які просто накажуть довго жити українській науці й освіті. І ми вирішили зробити сьогодні такий перший просвіток в Україні – об’єднати на добровільних началах університети Великої Волині. Ми звернемося до міністра, до Вищої атестаційної комісії, щоб нам дозволили на основі цих університетів створювати сумісні спеціалізовані вчені ради по захисту дисертацій, сумісні науково-дослідні лабораторії, і багато інших речей, які б зараховувалися в рейтинги цих університетів. Фактично ми є провісниками майбутньої інтеграції української освіти», – зазначив ректор Острозької академії.

(Рівне – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG