Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:23

Незалежне тестування в Росії складає складний іспит


Прага – Російські школярі щойно склали Єдиний державний іспит, що, як і українське Зовнішнє незалежне оцінювання, полягає в серії стандартизованих тестів. Але самі учні та багато їхніх учителів вважають, що їхнє запровадження знижує стандарти навчання в Росії.

Незважаючи на холодну дощову погоду, невелика купка протестувальників зібралася біля підніжжя пам’ятника Олександрові Грибоєдову в Москві. Учителі і старшокласники тримали плакати з написами «Іспити скінчились, проблеми залишились».

Московський учитель історії Ілля, який став організатором протесту, говорить, що запровадження тестування мало, на його думку, шкідливі наслідки для навчання.

«Навчання в 11-му класі перетворилося на суцільну підготовку до тестів. Жодної освіти в 11-му класі вже немає. Все, про що учні думають, – це як скласти тести. Все, про що думають вчителі, – так це те, як зробити так, щоб школа отримала добрі результати», – каже вчитель-супротивник єдиного іспиту.

Іспит, який учні середньої школи складають наприкінці навчання, також допомагає при вступі до вищих навчальних закладів. Прихильники цих тестів кажуть, що вони допомагають незалежно перевірити знання і дають можливість університетам порівнювати учнів із цілої країни, якщо не з цілого світу.

Але критики незалежного тестування переконані, що воно нівелює значення уяви та творчості і надає перевагу тим учням, які, можливо, і не знають добре предмет, але краще вміють складати іспити в вигляді тестів.

І критики, і захисники мають свою рацію

Невдоволення тестовою системою поширюється далеко поза межі самих шкіл. Голова недержавної організації «Російський освітній фонд» Сергій Комков навіть намагався оскаржити законність тестів у суді. Але поки що безрезультатно.

«Тестування – це дуже спрощений підхід до перевірки знань. Воно не відбиває складності всього того процесу, який необхідний для оцінки знання. Ще 10 років такого «просування вперед», і від російської школи нічого не лишиться», – вважає критик.

Як і в Україні, іспит пропонує на вибір кілька відповідей, із яких учень має вибрати правильну. Правильність відповідей перевіряє комп’ютер.

Російське Міністерство освіти говорить, що тестування потрібне для виконання зобов’язань Росії в Раді Європи в рамках Болонської конвенції про вищу освіту.

Також прихильники тестів кажуть, що вони допомагають боротися з корупцією в освіті, де хабарництво, за підрахунками ЮНЕСКО, сягає 150 мільйонів доларів на рік.

(Прага – Київ)

  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG