Доступність посилання

ТОП новини

Європа має відмовитися від контактів із Тегераном – Нобелівська лауреатка


Іранська правозахисниця, лауреат Нобелівської премії миру Ширін Ебаді закликала Європу відмовитися від контактів із Тегераном.

«В Ірані триває насильство. Європейським країнам не варто ні вести переговори з Іраном, ні зустрічатися з членами іранського уряду доти, доки не припиниться насильство і не будуть проведені нові вибори», – сказала Ебаді, виступаючи перед журналістами в Брюсселі.

Президент США висловив обурення у зв’язку з погрозами іранської влади на адресу демонстрантів, побиттям учасників акцій протесту в Тегерані та їхнім ув’язненням.

Виступаючи на прес-конференції у Вашингтоні, Обама рішуче засудив «несправедливі», за його словами, дії влади Ірану.

«Я рішуче засуджую ці несправедливі дії й долучаюсь до всього американського народу, який сумує з приводу кожного втраченого людського життя», – заявив на прес-конференції Барак Обама.

Раніше вищий законодавчий орган Ірану відмовився анулювати результати президентських виборів 12 червня.

Офіційно на них переміг діючий президент Махмуд Ахмадинеджад.

Його головний суперник, реформістський політик Мір Хосейн Мусаві продовжує наполягати, що влада сфальшувала вибори.

Прихильники Мусаві понад тиждень проводили акції протесту в Тегерані, які влада придушувала силою.

У Римі відбулася демонстрація на підримку іранської опозиції. У демонстрації взяв, зокрема, участь іранський кінорежисер Мохсен Махмалбаф.

«Думаю, що потрібні нові вибори, щоб народ зміг обрати президента. Те, що відбулося в Ірані, – це не просто фальсифікація, це державний переворот. Іранський народ голосував за одну людину, а оголосили про обрання іншої. Військові сказали переможцеві, щоб він мовчав. Це – переворот», – заявив режисер Махмалбаф.

Тим часом Велика Британія висилає з Лондона двох іранських дипломатів у відповідь на аналогічний крок Тегерана.

Про це оголосив прем’єр Ґордон Браун. Він назвав необгрунтованими звинувачення, висунуті Тегераном на адресу британських дипломатів, яких висилають.
XS
SM
MD
LG