Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:00

Молодим родинам не доступне житло


Під час акції львівської молоді «Нам ніде...», 22 червня 2009 р.

Львів – 800 тисяч молодих родин в Україні не мають власних помешкань і не можуть взяти кредит. Третина потребують поліпшення житлових умов. А саме у таких молодих сім’ях народжується 80% немовлят. У Львові молоді люди театралізованим дійством хотіли привернути увагу громадян до своїх проблем. Вислідом яких є складна демографічна ситуація в державі, коли щороку громадян стає на 200-300 тисяч менше.

Майже, як у народній пісні «Чорні очі, як терен», молода пара планує побратись, а ось жити ніде. На площі Ринок двоє молодих людей не будували хату з лободи, а встановили намет. Мовляв, це єдине місце, яке вони можуть собі дозволити для проживання.

Понад 30% молодих родин перебувають у ситуації, коли їм нині не доступне житло, ані в кредит, ані в оренду.

Молоді складно давати самостійно раду

Львівська молодь своїм дійством апелювала до ровесників, щоб ті гуртувались і домагались від влади належних умов для створення сім’ї і народження дітей. Однак акція не привернула увагу перехожих.

Майбутній економіст і музикант, обоє хлопців студенти львівських університетів, зауважили, що не знають, де у Львові зможуть знайти добру працю.

– Молода людина має в Україні мізерні можливості, якщо в неї батьки не чиновники чи політики, не має грошей, їй важко пробитись. У нас величезні відсотки на кредити, діє корупція, важко працевлаштуватись без певних зв’язків. На приватних фірмах працюють цілими родинами.

– Молодій людині важко спланувати своє життя, я цілком залежний від батьків, хоча повнолітній. Складно самому зараз давати собі раду, коли почуваєшся незахищеним і не бачиш перспектив.


Один із організаторів акції «Нам ніде…» Валерій Марко вважає, що молодь змушена домагатись свого права на належне життя, бо молодих людей, чиї батьки забезпечили усім необхідним в житті, значно менше, аніж тих, хто змушений самостійно собі давати раду.

«Молоді люди не мають виходу і повинні голосно заявляти про свої проблеми. Хлопець у 16 років, не маючи ані копійки в кишені, краде в кіоску чи деінде. Що мають робити молоді люди без даху над головою, які чесно працюють і не можуть дати собі раду у житті…», – каже Марко.

У Львові важливі зв’язки

У Львові на квартирній черзі перебувають 35 тисяч молодих сімей, але на житло їм доведеться чекати десятки років. Відтак, досягнувши зрілого віку, вони просто не отримають помешкання. Концепція про соціальне житло у місті не діє.

Заробити гроші на власне помешкання в Україні чесною працею, зазначали молоді люди, нереально. Щоб працевлаштуватись у Львові передусім важливі зв’язки.

Молодіжні громадські організації найближчими днями поїдуть у Київ, де протягом тижня мешкатимуть у наметах, щоб привернути увагу більшості людей до проблеми житла для молодих сімей, оскільки зауважують, що вирішення житлових проблем для молодих родин вплине на поліпшення демографічної ситуації в державі.

Адже сьогодні Україна займає перше місце в світі за показником «найменший приріст населення, 2004–2050». До 2050 року, за прогнозами деяких міжнародних експертів, населення України може становитиме не більше, ніж 21 мільйон людей. А в ООН називають більш невтішну цифру – 15 мільйонів громадян і пропонують рятувати ситуацію за рахунок мігрантів.

(Львів – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG