Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 02:45

У Польщі сподіваються на іноземні інвестиції у галузі інформатики і телекомунікації


Варшава – До галузей польської економіки, на яких найменше позначилась світова фінансова криза, належать інформатика і телекомунікація. Фахівці вважають, що Польща, на зразок Сполучених Штатів, має шанс створити східноєвропейську «Кремнієву долину». Цьому сприяє те, що світові комп’ютерні компанії високо ставлять Польщу у рейтингах на створення сприятливих умов для інвестицій у галузі інформатики і телекомунікації.

У понеділок Польське агентство інформації та закордонних інвестицій оголосило про те, що звершує роботу над запуском в дію 11 урядових проектів стосовно іноземних інвестицій. Державне агентство повідомило також, що завдяки згаданим проектам буде створено понад 7 тисяч робочих місць у галузі інформатики і телекомунікації, а інвестиції сягатимуть 60 мільйонів євро.

Представник Польського агентства інформації та закордонних інвестицій Роберт Сеґес бачить в темному тунелі фінансової кризи світло надії на поліпшення економічної ситуації в країні. «Попри те, що в країні фінансова криза, спостерігаємо посилену зацікавленість Польщею з боку іноземних інвесторів, – каже він. – До нас надходять заяви від інвесторів із усього світу. Це дає нам можливість вважати, що нині Польща має великі шанси закріпити свою ключову позицію в європейському, а можливо і не лише європейському секторі інформатики і телекомунікації».

Головною умовою створення у Польщі комп’ютерного центру на зразок американської «Кремнієвої долини» є якісні кадри. Польща входить до трійки європейських країн, де найбільша кількість студентів-комп’ютерників.

Польські програмісти впродовж років здобувають перші місця у світових конкурсах, наголошує Роберт Сеґес.

«У нас зараз 10 або навіть 12 великих академічних центрів, у яких кількість студентів перевищує 100 тисяч осіб. Польща може пропонувати іноземним інвесторам саме ці осередки для реалізації інвестиційних проектів, оскільки там є достатня кількість якісних та кваліфікованих кадрів», – зазначає пан Сеґес.

Фірми воліють вичекати, бо бояться за свої гроші

Дещо іншої думки про майбутнє польської галузі «ай-ті» коментатори впливового видання «Computerworld» . Видання нещодавно провело опитування серед 200 польських комп’ютерних фірм стосовно того, як фінансова криза позначилась на інформативному та комп’ютерному секторі.

Говорячи про результати цього опитування преставник видання «Computerworld» Славомір Косєлінський зауважив: «Вважаю, що криза оселилася переважно в умах людей. Це явище можна пояснити, використовуючи військову термінологію: фірми комп’ютерного сектора вишикувались у шеренгу за командою «вільно!», та все-таки зброю тримають при боці. Вони готові до дій, однак зволікають, тому що бояться втратити свої гроші, бо ж може статися, що їхня пропозиція не знайде місця в ринковій економіці».

Славомір Косєлінський вважає, що застійний період триватиме в економіці країни доти, доки не зникнуть психологічні бар’єри у свідомості іноземних інвесторів та представників банківського сектору.

(Варшава – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG