Доступність посилання

ТОП новини

Що може допомогти стабілізувати валютний ринок України? Які професії найбільше будуть потрібні через 5 років? (Огляд преси)


Київ – Одна з найбільших помилок державної політики України в сфері економіки – це непродумана структура промислового виробництва, стверджують експерти газети «День». Вони наголошують, що однією з причин стабілізації на валютному ринку стали не тільки кредити МВФ, а й велика кількість реалізованих контрактів на продаж зерна за кордон. А це мільярди доларів, зароблених Україною. Враховуючи перспективи зростання дефіциту на світових продовольчих ринках, розвиток сільгоспвиробництва в Україні міг би стати, як пише видання, основою вирівнювання торговельного сальдо й зміцнення національної валюти. Які проблеми необхідно вирішити для динамічного розвитку сільгоспвиробництва? Про це розмірковується в статті «Аграрії рятують державу. Чи буде крок у відповідь?»

У цьому ж числі на шпальтах газети «День» працедавці розповідають про те, які професії користуватимуться попитом через 5 років. Уже нині в державі не вистачає працівників інженерно-технічних та робітничих спеціальностей. А вже за кілька років буде дефіцит працівників в авіаційній, машинобудівній, хімічній, інформаційно-технологічній та аграрній галузях.

Про кримінальну справу – вбивство громадського активіста-еколога з Києва Олексія Гончарова – розповідає газета «Вечірній Київ». Видання нагадує, що еколог різко виступав проти самовільного намиву піску на одному з островів Києва – Жуковому. Нині, як стверджує видання, подібну ситуацію можна спостерігати не лише в Києві. Незаконним чином в Україні добувають не лише пісок. У Донецьку ведеться видобуток вугілля, а в інших регіонах – гравію і глини. Що стосується піску, то збитки одного лише рибного господарства Київщини за минулий рік сягнули майже трьох мільйонів гривень.

Газета «Нова» нагадує, що рік тому під час позапланової вакцинації проти кору і краснухи загинув школяр. Його батьки досі не отримали відповіді, хто винен. Видання стверджує, що сьогодні в Україну ввозять нову незареєстровану вакцину – від вітрянки. Чи змусять її вводити усім дітям? Про те, чи вакцинація – це панацея від страшних інфекцій, чи черговий експеримент над людьми, журналісти видання розмірковують у статті «Щеплення – за і проти».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG