Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 18:34

Слід відійти від грошових ін’єкцій, інакше нової кризи не оминути – світові економісти


Генеральний секретар Організації з економічної співпраці та розвитку Анхель Ґурріа під час виступу на форумі, Париж, 24 червня 2009 р.

Брюссель – Найтитулованіші економісти, експерти, бізнесмени та політики з різних країн світу протягом двох днів, 24-25 червня, обмінються думками та аналізують, як зупинити кризу та спад на світових ринках. Мета форуму Організації з економічної співпраці та розвитку, який проходить у Парижі, така: вимостити дорогу для потужнішої, поряднішої та чеснішої економіки. Тому, учасники, серед яких міністри економіки багатьох держав, говорять про кредитування та модернізацію, податкові шахрайства та корупцію, професійну освіту та пенсії.

Учасники паризького форуму прогнозують деяке покращення економічної ситуації, зокрема, на європейському континенті у другій половині нинішнього року.

Проте наразі, кажуть експерти, спад економіки, все ще триває. Світ входить до третьої стадії кризи, яка знаходить своє відображення на соціальній сфері. Йдеться про стрімке зростання безробіття та соціальної незахищеності громадян перед наслідками кризи.

Присутній на форумі єврокомісар з економічних та монетарних питань Хоакін Альмунья прокоментуючи розвиток економічної ситуації, зазначив: «Згідно з нашими прогнозами, цього року падіння внутрішнього валового продукту Євросоюзу становитиме 4 відсотки. Європейський центробанк передбачає зниження обсягів ВВП у зоні євро на 4,6 відсотка. Подібна ситуація спостерігається і в інших індустріалізованих країнах, таких, як Сполучені Штати чи Японія. Одночасно, ми бачимо, що активність може почати зростати вже наприкінці цього року. Початок наступного року, згідно з нашими прогнозами, буде позначений позитивним приростом економіки. Ми бачимо вже, що довіра інвесторів та економічні зміни йдуть на краще».

Більше регулювати й зменшувати штучне стимулювання

На основі своїх аналізів та досвіду 12-місячного кризового періоду, експерти радять державним лідерам та урядам зосередитися на організації кращого регулювання фінансового сектору. У світових масштабах також треба посилити та координувати нагляд за банківсько-фінансовою системою. Нині, коли світ починає наближатися до дна економічного спаду, настав час визначити стратегію поступового відходу від штучного стимулювання банків та секторів економіки, заявляють економісти. Адже, за останні 12 місяців фінансової кризи рятівні грошові ін’єкції були зроблені практично у кожній країні, що потрапила до коловороту кризи.

План поступового відходу від грошових вливань слід створити вже сьогодні, інакше, – переконані експерти, – нової кризи не оминути.

Після кризи економіка буде «потужна, чесна і чиста»?

Організація з економічної співпраці та розвитку об’єднує 30 країн із різних континентів. Щороку під її егідою організовуються зустрічі міністрів країн-учасниць.

Об’єднання на нинішньому форумі такої великої кількості представників урядів, експертів та бізнесменів у будь-якому разі надає можливість обміну досвідом та народженню нових ідей. Адже всі учасники цього саміту об’єднані навколо перспективи, зробити економіку потужнішою, чистішою та чеснішою.

Генеральний секретар Організації з економічної співпраці та розвитку Анхель Ґурріа, коментуючи подальшу стратегію, каже, що «потужніша», означає ширша економіка, від якої матимуть помітнішу користь більше людей. «Чесніша» означає, що якість економіки не повинна знижуватися, як це спостерігалося у період її зростання і може стати ще помітнішою у часи рецесії. І «чистіша» означає не лише безпечніша в екологічному сенсі, але й вільна від, так би мовити, темних сторін глобалізації, тобто корупції, відмивання грошей та іншого».

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG