Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:52

В Італії міністри закордонних справ Групи восьми беруться за Іран


Прага – Події в Ірані стали головною темою засідання міністрів закордонних справ Групи восьми, яке розпочинається сьогодні з робочої вечері в італійському місті Трієст. Це сталося попри те, що офіційний Тегеран оголосив про те, що проігнорує цю міжнародну зустріч. До Групи восьми належать Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Росія і Сполучені Штати.

Офіційний Рим спершу повідомляв про те, що міністри закордонних справ Групи восьми зосередять увагу на Афганістані, але на перший план вийшли події в Ірані, де після президентських виборів не вщухає насильство і тривають арешти опозиціонерів.

«Ля Репуббліка», одна з найвпливовіших газет в Італії сьогодні вийшла зі статтею на першій шпальті про те, що Трієст стане місцем, де міжнародна спільнота оцінюватиме Іран. Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні напередодні заявив, що не може ігнорувати те, що діється в Ірані», – зауважує Ахмад Рафат, кореспондент іранської редакції Радіо Свобода (Радіо Фарда), який зараз перебуває у Трієсті.

Іран спершу запросили на нараду в Трієсті як сусіда Афганістану, так само як Пакистан, Китай та Індію. Але міністр закордонних справ Ірану напередодні оголосив про те, що «не має планів» їхати до Італії. Італійське міністерство закордонних справ з цього приводу висловило жаль через те, що «Іран втратив можливість зробити позитивний внесок» у засідання.

Відносини між Заходом та Іраном загострилися після президентських виборів у цій країні 12 червня. Офіційний Тегеран звинувачує західні держави, які сумніваються в легітимності іранських виборів, у втручанні у внутрішні справи.

Спільної заяви Групи восьми не буде?


Кореспондент Радіо Фарда Ахмад Рафат сумнівається, що дипломати Групи восьми, які засідатимуть в Трієсті протягом трьох днів, зможуть дійти згоди щодо подій в Ірані. «Дуже важко сказати, чи Група восьми виступить із спільною заявою. Вірогідно, що Росія буде проти засудження іранської влади», – каже він.

Раніше Москва заявила, що бурхливі післявиборчі події в Ірані – це внутрішня справа цієї країни.

Крім Ірану, в п’ятницю чільні дипломати збираються обговорити становище в Афганістані напередодні президентських виборів. Лунають заклики приділяти більше уваги відбудові Афганістану і краще координувати зусилля міжнародних гравців. Уже нині на порядку денному питання розвитку інфраструктури, сільського господарства, а також становище біженців та мігрантів у цій країні.

Учасники наради в Трієсті, які ведуть підготовку до липневого саміту Групи восьми, також будуть обговорювати такі світові виклики як боротьба з тероризмом, міжнародна злочинність і піратство.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG