Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 10:20

Працівники Харківського приладобудівного заводу майже рік без зарплати


Харків – Близько 200 працівників Харківського державного приладобудівного заводу імені Шевченка сьогодні вийшли з пікетом на майдан Свободи. Вони вимагали виплатити їм майже річну заборгованість із зарплати. Місцеві депутати, які зібралися на сесію обласної ради, заявили, що питанням вже опікується Кабінет Міністрів. Але голова облдержадміністрації в допомогу держави не вірить.

Працівники Харківського приладобудівного заводу кілька днів тому перекрили прохідні заводу, не пускаючи на роботу директора Миколу Гору. А сьогодні вони вийшли із пікетом під стіни обласної адміністрації, скандуючи: «Зарплату! Зарплату!»

Багато людей грошей не бачили від серпня минулого року. Загальний борг із зарплати на підприємстві – близько 10 мільйонів гривень. Частково з робітниками розрахувались за січень та лютий: гроші надійшли від заводу Малишева, який раніше отримав замовлення і проплату від Міноборони та сплатив за виготовлення систем управління для танків. Решта виплат – під питанням, каже депутат облради Павло Тищенко

«Грошей практично немає. Оскільки завод, можна сказати, з четвертого кварталу минулого року працює лише на одну третину. Немає замовлень, і нема звідки отримувати», – зазначає Павло Тищенко.

Сподіваються на допомогу уряду

Напередодні Міністерство промислової політики призначило нового директора підприємства. Замість Миколи Гори, який написав заяву про звільнення за станом здоров'я, очолив виробництво генеральний конструктор заводу Віктор Гущін. Але сподіваються не тільки на нього, а й на підтримку держави. Кабінет Міністрів вже вніс підприємство до списку тих, кому треба надати грошову допомогу.

Начальник обласного управління промисловості Владилен Вавілов розповів, що проект постанови Кабінету Міністрів про виділення грошей зі стабілізаційного фонду низці підприємств, в тому числі Харківському приладобудівному заводу наразі переробляється Міністерством промислової політики. По ньому було висловлено низку зауважень з боку Мінекономіки та Мінфіну.

За інформацією колишнього директора заводу Миколи Гори, йдеться про 18 мільйонів гривень. Вистачить лише на зарплату і частково на покриття боргів перед Пенсійним фондом і кредиторами. А це 4 та 17 мільйонів гривень відповідно.

Щоправда, майже не вірить в допомогу держави голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков. «Я не такий оптиміст, як дехто з тих, хто присутній сьогодні в залі, – зазначив він. – І не вважаю, що зі стабілізаційного фонду завод Шевченка отримає гроші. По-перше, стабілізаційний фонд порожній. По-друге, пройти через ці засідання уряду майже нереально. Повірте мені: нереально! Я багато часу на це витратив. Тому наш план полягає у наступному: від двох до трьох тижнів директору даємо на складання плану виживання і після цього цей план тягнемо по всіх міністерствах та відомствах».

Харківський приладобудівний завод виготовляє телекомунікаційне обладнання, комплектуючі до військової та аерокосмічної техніки, і навіть світлофори. Тож новому керівництву доведеться шукати спільну мову зокрема з «Укртелекомом» та Міністерством транспорту. Арсен Аваков сподівається, що завод вдасться зберегти, але двохтисячний колектив – навряд чи. Голова облдержадміністрації прогнозує на підприємстві масові звільнення.

(Харків – Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG