Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 11:51

«Країна Мрій» – найбільша творча атракція Центрально-Східної Європи


Київ – Найцікавіші музичні колективи та майстри народної творчості з різних куточків Європи 27 червня зберуться у Києві, на міжнародному фестивалі «Країна Мрій». Фестиваль відбувається вшосте, і збирає виконавців традиційної та фольклорної музики від Атлантики і Балтії – до Чорного моря, від Франції і Литви – до України і Росії. Які творчі «родзинки» чекають цього року на учасників і гостей «Країни Мрій»?

Ініціатор фестивалю – український музикант і співак, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка обіцяє уже традиційні музичні заспіви етнографічних колективів, рокерів та кобзарів. Серед цьогорічних виконавців – українські «Мандри» і «Гуртоправці», популярні у Литві гурти «ЖАЙСА» та «ZALVARINIS» і «гарячі скандинави» «Valkirien All Stars», котрі, за інформацією посольства Норвегії, неодноразові переможці національних хіт-парадів у номінаціях етно-рок.

На фестивалі відбудеться презентація українсько-ірландського колективу «Дарк Патрік» (Dark Patrick): його члени обіцяють справжній «драйв» – українські народні казки під традиційні ірландські мелодії! Спекотний літній «драйв» гарантують слухачам і запальні румуни з групи «Fanfara Shavale».

Серед мистецьких новинок нинішньої «Країни Мрій» – конкурс на найкращу вишиванку та поетичний марафон за участю поетів – представників народів, котрі мешкають на території України.

В інтерв’ю Радіо Свобода Олег Скрипка розповів, де і які події відбуватимуться. «Країна Мрій» має дозвіл на територію усього парку довкола Співочого поля. Хто був, знає – там коли спускаєшся, Алея майстрів починається, і нижче наші усі сцени, плюс Дитяча галявина і Кобзарський майданчик. Усюди упродовж дня будуть проходити різні цікаві події. Тепер ми цей простір розширили ще й книжковим ярмарком, наша команда так вирішила: маємо пропагувати не лише українське поетичне слово і музику. А й українську книгу! Тож цього року книг буде багато, і для дорослих, і для дітлахів!», – зазначив Олег Скрипка.

«Країна Мрій» – мистецька візитівка України в Європі

Видавець і письменник Віталій Капранов розповів про особливості літературного марафону, який триватиме упродовж двох днів: «Ми запросили представників сучасної літератури України – представників народів, які мешкають на українській території. Будуть, наприклад, кримські татари – кримськотатарською мовою і у перекладах українською. Греки українські будуть – греків в Україні багато і вони, як це не дивно, зберігають свою культуру. Будуть караїми. І на «Країні мрій» ми фактично займаємось кобзарством – ми, письменники, виходимо до людей і фактично намагаємось їх зацікавити».

А ще під час мандрів «Країною Мрій» можна буде придбати унікальні народні сувеніри на Алеї майстрів, послухати українські. білоруські, литовські народні казки у виконанні музикантів і письменників.

Фактично, міжнародний фестиваль «Країна Мрій» став своєрідною мистецькою візитівкою України в Європі. А для українців він відкриває творчість європейських народів, що, за словами Олега Скрипки, вельми актуально для України, яка досі перебуває у «підвішеному стані» між Євразією та Європою.

(Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG