Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:30

У Гондурасі переворот, світ засуджує


Військові Гондурасу затримали президента країни Мануеля Селаю на світанку в неділю і невдовзі вислали до сусідньої Коста-Ріки. По тому, за повідомленнями, Верховний суд Гондурасу усунув його з посади.

Від Європейського Союзу, в якому нині головує Чехія, чеський міністр закордонних справ Ян Когоут закликав учасників перевороту «швидко повернутися до нормального конституційного порядку».

У Сполучених Штатах президент Барак Обама висловив глибоке занепокоєння затриманням і висланням президента Гондурасу та військовим переворотом.

Нинішньому переворотові передувала палка суперечка між політичними силами Гондурасу.

Хосе Мануель Селая Росалес, що дотримувався лівих поглядів і, зокрема, був близьким союзником президента Венесуели Уго Чавеса, призначив був якраз на неділю, 28 червня, суперечливий конституційний референдум, який, на його думку, мав би призвести до зняття обмежень на кількість президентських термінів.

Мануель Селая призначив референдум, за повідомленнями, всупереч Конституції, законодавству і рішенню Верховного суду. Коли військові, які в Гондурасі відповідають за організацію виборів і референдумів, відмовилися проводити його, президент звільнив командувача. Верховний суд постановив поновити його, але президент цього не зробив.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG