Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 18:22

Європа допоможе Тимошенко з грошима, але за газ для себе (європейська преса)


Прага – Низка європейських видань повідомляє, що українська політична коаліція в парламенті близька до колапсу. Також оглядачі прогнозують, що ЄС, імовірно, піде на пряму купівлю російського газу на російсько-українському кордоні для закачування його в українські газосховища, але цей газ відтак буде вже європейським. Газети також інформують про намагання Президента Віктора Ющенка реанімувати свою політичну силу – партію «Наша Україна».

Британська «Дейлі Телеґраф» пише, що «владна коаліція в Україні близька до колапсу». Про це, на думку газети, свідчить заклик президентської партії «Наша Україна» в суботу на своєму з’їзді в Києві до своїх депутатів залишити коаліцію з БЮТ та Блоком Литвина. «Дейлі Телеґраф» цитує рішення суботнього з’їзду «Нашої України», де йдеться про вимогу до своїх депутатів не підтримувати «популістську і непрофесійну політику нинішнього прем’єра Юлії Тимошенко». Британське видання цитує депутата «Нашої України» Ксенію Ляпіну, яка передбачає «крах коаліції з партією Тимошенко цього тижня».

Низка європейських газет прогнозує, як закінчиться в понеділок «газова кризова зустріч у Брюсселі» за участі ЄС, Росії, України, експертів МВФ і Світового банку та інших зацікавлених міжнародних організацій. Німецька «Ді Вельт» прогнозує складний перебіг цих переговорів і цитує одного з дипломатів ЄС, який сумнівається в необхідності надавати фінансову допомогу Україні для оплати Росії постачання її газу для українських газосховищ і для транспортування його до ЄС. «Ми ніколи не отримаємо повернення цих грошей», – каже європейський дипломат газеті «Ді Вельт». Це видання також інформує, що український уряд змушений буде з 1 жовтня 2009 року на вимогу міжнародних фінансових інституцій підняти на 60 відсотків ціну на газ для населення.

Російська «Нєзавісімая Ґазета» інформує з посиланням на свої джерела у Брюсселі, що в понеділок на газовій нараді Єврокомісія визначить, скільки газу і за якою ціною необхідно буде закачати в українські газосховища для спокійної зими. Газета також відзначає, що в кінці минулого тижня голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу вперше «припустив можливість участі ЄС в оплаті газу для українських газосховищ». Неназваний чиновник, наближений до Юлії Тимошенко, сказав російському виданню, що «ЄС розглядає можливість фінансувати купівлю газу для українських газосховищ, але висуває вимогу: запаси повинні належати не Україні чи Росії, а ЄС». Це можливо лише в разі, коли російська сторона погодиться продавати свій газ європейським споживачам на кордоні з Україною. Джерело також відзначило «Нєзавісімій Ґазеті», що в цьому питанні, як і в інших, можливі взаємні поступки ЄС та Росії на цих консультаціях у Брюсселі в понеділок. Також ідеться про провал минулого тижня переговорів між «Газпромом» і «Нафтогазом» щодо можливого перегляду деяких умов січневих газових контрактів двох компаній. Ішлося про вимоги Києва щодо перегляду санкцій за недобір газу, транзитних зобов’язань і так званої «більшої симетричності цих контрактів» щодо зобов’язань сторін. Українська сторона звинуватила Москву у намаганні «врятувати свою галузь за рахунок України».

Іще одна російська газета «Коммерсант» інформує про намагання Президента України Віктора Ющенка реанімувати свою політичну силу, партію «Наша Україна». Це видання зауважує, що Ющенко і його партія проголосили курс на перемогу не лише на наступних президентських, але й на парламентських виборах – «і тих, і тих», як сказав Віктор Ющенко журналістам. Також газета відзначає, що партія, ймовірно, висуне свого лідера на президентство вже в вересні, на старті передвиборчої кампанії.

(Прага – Київ)

  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG