Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 06:04

Скинений президент Гондурасу збирається повернутися


Мануель Селая, якого позавчора усунули з посади президента Гондурасу, заявив, що післязавтра збирається повернутися до своєї країни попри переворот у ній.

Виступаючи в Манагуа, столиці Нікарагуа, Селая вчора заявив, що погодився на пропозицію голови Організації американських держав Хосе Мігеля Інсульси супроводжувати його в цій поїздці після того, як завтра вони проведуть кризові переговори у Вашингтоні у США.

Тим часом президент США Барак Обама засудив військовий переворот у Гондурасі і закликав до відновлення конституційного порядку в цій центральноамериканській країні.

Після зустрічі в Білому домі з президентом Колумбії Обама заявив, що Вашингтон разом із Організацією американських держав домагатиметься повернення «незаконно», за його словами, скиненого президента Гондурасу Мануеля Селаї на свою посаду.

Ситуацію в країні, за очікуваннями, обговорить сьогодні Генеральна асамблея ООН.

Переворот стався рано-вранці в неділю, в день призначеного Селаєю референдуму про зміну Конституції, щоб отримати можливість знову висувати свою кандидатуру на президентську посаду. Опоненти вважають, що це була спроба узурпувати владу.

Гондураські військові, усунувши Селаю від влади, змусили його вилетіти з країни, але він далі вважає себе законним президентом Гондурасу.

Тим часом новопризначений голова держави, дотепер спікер парламенту Роберто Мічелетті, який позачора склав президентську присягу, запровадив комендантський час на дві доби.

Перед цим усунення Мануеля Селаї підтвердив Верховний суд Гондурасу. Суд заявив, що це він дав військовим вказівку скинути президента.

Селая наполягав на референдумі всупереч тому, що змінювати цей пункт Конституції забороняє сам Основний Закон, що Верховний суд Гондурасу визнав референдум незаконним, а парламент прямо заборонив його окремим законом.

Суперечка поставила проти Селаї військових, які в Гондурасі відповідають за організацію виборів і референдумів, але відмовилися виконати вказівку голови держави. За це він звільнив чільного командувача війська й відмовився поновити його, коли так постановив Верховний суд.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG