Доступність посилання

ТОП новини

Місія МВФ запрацювала на повну


Голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбашиоглу, Київ, 14 квітня 2009 р.

Київ – Місія Міжнародного валютного фонду починає працювати у повному складі. У вівторок до Києва прибула голова місії Джейла Пазарбашиоглу. Тож, після цього мають розпочатися переговори МВФ із українським керівництвом про третій транш позики Україні.

Члени місії Міжнародного валютного фонду прибули в Україну ще минулого тижня. Однак, зважаючи на те, що Джейла Пазарбашиоглу затримувалася з приїздом, представники місії зосереджували роботу на технічних питаннях. Тепер же мають розпочатися безпосередньо і переговори.

Третій транш кредиту від МВФ має становити 3,2 мільярда доларів. Утім, Київ планує просити про його збільшення ще на 600 мільйонів. Ці гроші урядовці хочуть направити на фінансування дефіциту державного бюджету.

Головне, на що місія МВФ звертатиме увагу – це макроекономічні показники, зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики, регіонал Олексій Плотніков. Саме з цього приводу до України і можуть виникнути претензії.

«Місія буде дивитися, що відбувається у країні, – говорить депутат-регіонал. – Можливо, місія скаже, що там немає якогось бачення щодо показників падіння чи зростання, або ж дуже швидко падає ВВП, і немає розуміння, коли буде збільшення динаміки промислового виробництва. Можливо, будуть незадоволені щодо інфляції».

Окрім цього, на думку фахівців, проблеми у переговорах із МВФ можуть виникнути ще з двох питань. По-перше, це ініційоване парламентом збільшення соціальних видатків із бюджету, тобто, мінімальних зарплат та пенсій. А по-друге – це плани Кабміну щодо фінансування «Нафтогазу», способом випуску державних облігацій.

Київ отримає кредит без виконання умов?

Що ж до вимог, які ставив Міжнародний валютний фонд, то, на думку представниці парламентської фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Ксенії Ляпіної, двох найголовніших із них Україна так і не виконала. Це стосується збалансування бюджету «Нафтогазу» та наведення ладу в Пенсійному фонді. Однак, за словами пані Ляпіної, цього разу МВФ «закриє на це очі».

«МВФ, фактично, дає ці кошти навіть не Україні. Він дає їх всім іншим країнам, яким заборгували українські корпорації, – говорить Ляпіна. – Крім того, якщо завалиться «Нафтогаз», то сильно втратить Європа. Вона втратить перспективу партнерства в енергетичній сфері. Тому, власне, тут низка факторів, які підштовхують МВФ виконати невластиву місію. Тобто, закрити очі на реальні фінансові показники, і надати кошти – як рятівне коло».

Між тим, якщо більшість фахівців погоджуються, що третій транш Україна все ж таки отримає, то щодо четвертого, який запланований на осінь, зважаючи на наближення президентських виборів, цілком вірогідно, що його можуть відтермінувати до наступного року.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG