Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 09:53

Сієна: там, де найкраще жити в Італії


Сієна, площа Кампо

Рим – Щоб відчути себе мешканцем італійського середньовічного міста, найбільш підхожий варіант – відвідати Сієну в центральному регіоні Тоскана. Окрім архітектурних шедеврів, місто зберегло і давні забави. Щороку 2 липня і 16 серпня там проходять історичні кінські перегони – «Паліо».

На період кінського турніру Сієна буквально паралізована. Вся увага – до центрального місця видовищ, площі Кампо. Несамовитий галас, барабанний бій святкового маршу, іржання коней та азартні вигуки вболівальників – уся ця метушня і є «Паліо». Заїжджому чужинцеві нелегко зорієнтуватися. Либонь, це під силу агентові Джеймсу Бонду, котрий в останньому фільмі «Квант милосердя» починає свої пригоди саме з кінських перегонів у Сієні.

Вуличкою старої Сієни. Контрада «Тартука» («Черепаха») не забуває про свій прапор
Кіно є кіно, а про «Паліо» слід говорити серйозно. Витоки традиції сягають ХIII століття, коли місто Сієна, розкинуте на пагорбах між долинами трьох річок, було розділене на райони-«контради». Нині їх у старому місті 17. Кожна має власний прапор та герб. І так само, як вісім століть тому, жителі різних контрад конкурують між собою, і ця конкуренція сягає апогею під час змагань вершників.

Перед турніром у церквах моляться за перемогу тієї чи іншої контради. Напутнє слово конкурсантам: «Іди і повернись переможцем».

Оригінальна площа Кампо, яка визнана однією з найкрасивіших площ Європи, вимощена камінням різних відтінків. Але для свята її покривають піском. Перегони тривають кілька хвилин, однак для контради-переможця святкові застілля продовжуються кілька днів прямо на вулицях.

Якщо завітати до Сієни у звичайний день, то видається, ніби машина часу закинула тебе на багато віків назад. Місто оточене кам’яним муром, потрапити всередину можна через 8 воріт. Поселення практично не змінило свій готичний та ренесансний вигляд та атмосферу, набуту упродовж XII–XV століть. Вузькі, щільно забудовані вулички вистелені бруківкою, де жодного деревця чи кущика. Уся рослинність лише у вигляді квітучих вазонів на підвіконнях древніх ошатних будинків.

Сієна, кафедральний собор Успіння Діви Марії, XII–XIV століття. Але цієї назви й не знають – для сієнців це просто Собор, Іль Дуомо
Та повітря у Сієні найчистіше, ніж будь-де в Італії. Історичний центр став виключно пішохідним набагато раніше, ніж будь-де в Італії. Це я до того, що Сієна з невеликим населенням, 60 тисяч осіб, має цілу низку переваг порівняно з іншими містами. Адже за рейтингом сотні італійських міст Сієна визнана місто із найвищим рівнем добробуту.

Чи відчувають це мешканці-сієнці? «Наше місто дуже гарне за будь-якої пори року. Захоплюють краєвидами також околиці Сієни: 5 хвилин на машині – і потрапляєш у казкову місцевість. У цьому місті зручно жити, тому що можна вільно пересуватися пішки. Але з іншого боку, життя тут непросте, оскільки місто дороге. Зайнятість населення сконцентрована на банківській справі. Тут необхідно мати гарну роботу, добрі статки і коло знайомств», – каже одна з мешканок Сієни.

(Сієна – Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG