Доступність посилання

ТОП новини

Україна мала б вчитись у Франції ставленню до рідної мови та культури


Львів – Україна асоціюється у французів лише з Чорнобилем і Помаранчевою революцією. Водночас вона мало знана, як європейська країна з багатою народною культурою і традиціями, світовим модерним мистецтвом, як країна, в якій мешкають добрі і чуйні люди. Про це заявила керівник Французького культурного центру в місті Львові Фанні Раскін.

Два роки роботи у Львові минули дуже швидко для Фанні Раскін. Найскладніше француженці було зрозуміти українську мову і ментальність галичан, але вона з перших днів була вражена, що кожен на вулиці був готовий їй допомогти. Цього у Франції немає, зізналась Раскін.

Вона очолювала французький культурний центр, який нині переріс у філіал неприбуткової громадської організації «Альянс Франсез», представництва котрої діють вже у 10 українських містах, а загалом організація функціонує у 135 країнах світу. Ця організація, субсидована французькою державою, популяризує французьку мову і культуру, бере активну участь в соціальному і культурному житті в кожному місті, в якому діє.

Власне, цьому мала б вчитись Україна у Франції – популяризувати свою мову і культуру, гідно представляти себе у світі. Те, що про Україну так мало знають у Франції і асоціюють її з Чорнобилем є свідченням браку інформації про державу.

«Україна не відома у Франції, на жаль. Чому? Французькі медіа писали про Україну лише тоді, коли була Помаранчева революція, сьогодні жодної інформації. Французи нічого не знають про Україну. Дуже мало працює в популяризації і посольство України у Франції», – зауважила Фанні Раскін.

Україна має дбати про свій імідж у Європі


Франція не вельми оптимістично налаштована щодо майбутнього України в європейській спільноті, а це є вислідом нестабільної української політики. Адже саме Україна має визначити свій чіткий шлях і дбати про імідж у Європі.

Водночас французам цікава не лише давня українська культура, традиції, але й сучасні мистецькі течії, каже Фанні Раскін. Французькі і українські музиканти мають спільні концерти у Львові.

Організація «Альянс Франсез» має стати своєрідним містком між обома державами, завдяки якому налагоджуватимуться людські взаємини між письменниками, модельєрами, художниками, акторами, підприємцями.

Водночас молоді франкомовні українці щороку отримують стипендії французького уряду на навчання у Франції.

Відтепер зацікавлення французькою мовою і культурою матимуть ще й ті особи, які планують одружитись із французом чи француженкою. Адже з вересня запроваджені нові візові правила. Людина, яка одружується з громадянином Франції повинна пройти 40-годинні курси французької мови, знати культуру і цінності Франції.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG