Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 13:36

В Італії розширений саміт Групи восьми проведуть у поліцейській казармі


Прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі на прес-конференції представляє програму саміту Групи восьми

Рим – За тиждень, 8-10 липня, в італійському місці Аквіла на черговий саміт зберуться керівники країн Групи восьми (семи промислово найрозвиненіших країн світу і Росії). За участі лідерів інших запрошених країн та представників міжнародних організацій в Італії обговорюватимуть передусім регулювання світової фінансової системи і продовольчу безпеку.

Саміт Групи восьми (G-8) – тепер назва формальна. Насправді в Італії відбудеться зустріч «Двадцятки». Окрім восьми лідерів, як і попереднього разу, на важливі міжнародні переговори прибудуть також глави шести країн із економікою, що швидко розвивається: Бразилії, Китаю, Індії, Мексики, Південної Африки і Єгипту. А цього року до них ще приєднаються Австралія, Данія, Індонезія, Південна Корея, Нідерланди та Іспанія.

За кількістю учасників такого саміту «Вісімки» ще не бачили, заявив господар зустрічі, прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі. За його словами, на зібранні буде представлено понад 90 відсотків світової економіки. Серед головних тем – економічна криза і встановлення спільних правил для прозорої системи кредитування. Також розглядатимуть інші заходи, щоб поліпшити регулювання світової фінансової системи.

Представляючи програму саміту, пан Берлусконі повідомив, що йтиметься про кліматичні зміни, енергетичну і продовольчу безпеку. Потім черга дійде до міжнародної політики: ситуація на Близькому Сході, в Афганістані, Іраку та Ірані.

Відповідаючи на запитання журналістів про можливе запровадження санкцій проти Ірану у зв’язку з останніми заворушеннями після президентських виборів, Сильвіо Берлусконі зазначив: «Це буде першим питанням на порядку денному серед важливих міжнародних тем. Після телефонних переговорів із колегами з інших держав, наважуся стверджувати, що йтиметься і про це (стосовно санкцій проти Ірану)».

Засідатимуть у казармі, а ночуватимуть у навчальному корпусі


Зустріч Групи восьми відбудеться у місті Аквіла, що за 100 кілометрів на схід від Рима. Місто було майже зруйноване внаслідок землетрусу три місяці тому. Символізуючи відновлення регіону, італійський уряд вирішив перенести місце зустрічі з острова Сардинія до Аквіли.

У зв’язку з цим головною турботою італійців була організація заходів безпеки у пошкодженому районі. Учасники саміту – 39 делегацій – літаком із Рима прибуватимуть на летовище поблизу Аквіли. Засідання проходитимуть у казармі податкової поліції, а поблизу в навчальному корпусі мають ночувати, зокрема, Барак Обама, Анґела Меркель і Ніколя Саркозі. 48 гектарів території перебуває під посиленим контролем.

Керівник охоронної служби повідомив: «Зійшовши з літака, кілька хвилин пішки – і гості-глави держав та делегацій відразу потрапляють до поліцейської казарми. Цей маршрут під тотальним захистом. Ми впевнені, це місце буде найбільш безпечним у світі як з точки зору захисту на землі, так і в небі».

Упродовж роботи саміту передбачають, що перші леді глав держав побувають у Ватикані на аудієнції з Папою Римським. У переддень зустрічі Групи восьми, 7 липня, антиглобалісти мають намір в центрі Рима провести протестні акції у фіолетових кольорах, що символізують рабство.

(Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG