Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 12:52

Безробіття у США зростає


Черга до управління праці в Бронксі в Нью-Йорку. Фото 6 березня 2009 року

Нью-Йорк – Рівень безробіття у Сполучених Штатах у червні значно зріс. Але економісти кажуть, що все ще не так і погано – бувало й більше зростання. Та фондові біржі і Білий дім реагують на новину негативно.

Економісти розцінюють останні статистичні дані не дуже оптимістично. У червні втрачено майже півмільйона робочих місць, і відсоток безробітних сягнув 9,5 – це найвищий показник за останні 16 років. Саме такі цифри наводить повідомлення Бюро робочої статистики Міністерства праці у Вашингтоні.

Кількість людей, що втратили працю у червні, значно більша, ніж очікували економісти на Волл-Стріт. Загальна кількість безробітних по країні сягнула 14 мільйонів 700 тисяч. За прогнозами спеціалістів, опитаних інформаційною агенцією «Асошієйтед Прес», втрати робочих місць у червні мали бути на 100 тисяч менші.

Але, на думку Ліз-Енн Сандерс, провідного економіста брокерської фірми «Чарлз Шваб», справи не такі вже кепські, як це може видатися на перший погляд.

В інтерв’ю телемережі АВС вона, зокрема, зауважила: «Щоразу, коли ми втрачаємо робочі місця, це важка річ, але треба бачити тенденцію в цілому. Отож, добра новина полягає в тому, що хоча втрати робочих місць є, але менші, ніж було на верхній точці (рецесії). Показник безробіття має тенденцію зростати навіть тоді, коли ми виходимо з рецесії. Потрібен час, не можна очікувати швидкого повороту від великих втрат до чистого прибутку за якихось пару місяців. Ми нині фактично перебуваємо у менш негативній позиції».

Біржі і Білий дім стурбовані невтішною статистикою

Тим не менше, фондова біржа на Волл-Стріт відповіла на повідомлення міністерства праці різким зниженням курсів цінних паперів.

Президент Сполучених Штатів Барак Обама заявив у телевізійному інтерв’ю напередодні заокеанської подорожі, що він «глибоко стурбований» новим підвищенням рівня безробіття.

Обама сказав, зокрема, що надто багато родин тих, хто працює, не мають певності у завтрашньому дні, не знають, чи вони втримають працю, чи будуть звільнені.

Президент нагадав, що, відколи він вступив на посаду, його адміністрації «вдалося успішно стабілізувати фінансові ринки… і сприяти початкові певної стабілізації на ринку житла».

Разом із тим, за словами Обами, «ми все ще бачимо занадто багато втрачених робочих місць».

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG